Firma nakonec pošťákovi ustoupila, i když prohlásila, že nikoho kvůli jeho víře nediskriminuje. „Jsem neuvěřitelně vděčný,“ reagoval podle serveru BBC Singh, který pro společnost Disney pracuje od roku 2008.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Doufám, že tato změna otevře dveře více sikhům a dalším zástupcům náboženských menšin,“ dodal pošťák a vysvětlil, že vous a turban k jeho víře neodmyslitelně patří. „Všichni jsme si rovni. To není pouze hodnota sikhů, to je americká hodnota“.

Sikhismus je počtem členů sedmé největší náboženství na světě. Cílem sikhů je dosáhnout jednoty se vším, a tudíž s Bohem. Snaží se vyprostit z tenat pěti zel: chtíče, hněvu, chamtivosti, připoutanosti k světským věcem a ega.

Návštěvníci mohou odesílat tematické pohlednice z rozsáhlého zábavního parku Disney World z mnoha míst včetně hotelů. V parku je proto zaměstnáno několik pošťáků.