Moussaoui tvrdí, že ho bin Ládin na konci 90. let vyzval, aby mu připravil elektronický soupis všech významných sponzorů jeho organizace.

„Šejk Usáma chtěl mít zaznamenáno, kdo dává peníze, komu by se mělo naslouchat, kdo přispěl na džihád,“ píše v přepisu výpovědi, který tento týden dostal na stůj federální soud v New Yorku. Na seznamu nechybí princ Turki al-Faisal, tehdejší šéf saúdské rozvědky, princ Bandar bin Sultán, který ho ve funkci nahradil a předtím dlouhodobě působil jako velvyslanec v USA, a princ Al-Valíd bin Talál, miliardář, jemuž občas říkají arabský Warren Buffet.

Francouz Moussaoui, jehož zadrželi v Minnesotě pár týdnů před 11. září, také tvrdí, že jednou doručil dopisy od bin Ládina bratrovi krále Abdalláha, princi Salmanovi a dalším členům královské rodiny.

Saúdské velvyslanectví ve Washingtonu tvrzení popřela. Ani americká komise vyšetřující události z 11. září v roce 2004 nenašla žádné důkazy, že by saúdská vláda Al-Káidu finančně podporovala.

Bin Ládin se narodil v rodině saúdského miliardáře. Jeho otec byl významným stavitelem s úzkými vazbami na královskou rodinu.