Brennan tak popřel zprávu senátního výboru pro zpravodajské služby, že brutální výslechové metody jako byl waterboarding, byly neefektivní. [celá zpráva]

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Přiznal, že ti, kteří překročili stanovený rámec vyšetřovacích pravidel, by za to měli nést zodpovědnost. CIA podle něj přijala opatření, aby se přehnané metody výslechů zadržených osob neopakovaly.

Zdůraznil však, že CIA „udělala hodně věcí dobře“ v době, kdy neexistovala jednoduchá řešení a panoval strach z dalších útoků Al-Káidy podobných těm v New Yorku a Washingtonu z 11. září. Brennan byl vysokým představitelem CIA už v roce 2002, kdy se započalo s tvrdými výslechovými metodami majícími blízko k mučení.

Čelil také výzvě k demisi ze strany odcházejícího demokratického senátora Marka Udalla, protože se CIA vměšovala do přípravy zprávy, která pro ni vyzněla velmi nepříznivě.