„V jídelně, tou dobou plné lidí, přistoupil ke stolu, kde sedělo přibližně deset jím pozvaných lidí, a nečekaně vytáhl zbraň. Smrtelně postřelil dívku a zranil další čtyři 14leté studenty. Jedna studentka pak zemřela v neděli večer,“ řekl v Marysville místní šerif.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Stanice CNN upozornila, že Fryberg poslal krátce před činem zprávu také své bývalé přítelkyni, a to i s fotkou, na níž drží zbraň. Podle některých médií napsal útočník i rodičům.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Lidé nosí ke škole v Marysvillu květiny.

Tři zranění, z toho dva bratranci střelce, jsou nadále v nemocnici. Stav dvou z nich je kritický a stav jedné osoby je vážný.

Motiv střelby 15letého Fryberga po spolužácích je stále nejasný. Jeden ze svědků minulý týden tvrdil, že střelec se zlobil na dívku, která s ním nechtěla jít na schůzku. Fryberg střílel ze zbraně, kterou legálně vlastnil jeho příbuzný.