Šestatřicetiletá Min Lin z Brooklynu byla už v devátém měsíci, když ji ve čtvrtek v 10:40 místního času srazil pluh na parkovišti za obchodem Fei Long, kam šla nakupovat se svým manželem. Záchranka ji převezla během deseti minut do nemocnice, ale při příjezdu už byla po smrti. Během minuty však lékaři provedli císařský řez. Chlapec vážící přes tři 3,1 kilogramu je živý, ale zůstává v kritickém stavu.

Podle policie do ženy narazil malý bobcat vybavený sněhovou radlicí, když s ním jeho 42letý řidič couval.

Havarovaný pick-up na svodidlech dálnice I-27 v Chattanooge v Tennessee

Havarovaný pick-up na svodidlech dálnice I-27 v Chattanooge v Tennessee

FOTO: Tim Barber, ČTK/AP

Žena se stala už šestou obětí zimy v New Yorku, celkem si poslední sněhová bouře, která od začátku týdne postupuje z jihu USA na severovýchod, vyžádala 22 obětí.

V New Yorku napadlo ve čtvrtek 20 centimetrů sněhu a čeká se, že během pátku stoupne vrstva nového sněhu na třicet čísel. Ještě horší je situace v okolí Washingtonu, kde napadlo během čtvrtka 38 centimetrů sněhu.

Opuštěný havarovaný vůz na Chapmanově dálnici u Sevierville v Tennessee

Opuštěný havarovaný vůz na Chapmanově dálnici u Sevierville v Tennessee

FOTO: Curt Habraken, ČTK/AP

Od začátku února napadlo ve Washingtonu, Detroitu, Bostonu, Chicagu, New Yorku a St. Louis dvakrát až třikrát více sněhu, než je průměr.

Sníh ochromil automobilovou i leteckou dopravu. Ve čtvrtek bylo zrušeno 6500 letů a v pátek zatím tisíc. Ve čtvrtek byly ve Washingtonu zavřeny všechny úřady, v pátek se v nich začíná pracovat o dvě hodiny později, protože silnice jsou jen obtížně sjízdné. Proto jsou zavřené i školy. Ve státě New York je zavřena klíčová dálnice I-84 vedoucí z východu na západ.

Velké jezera jsou skoro úplně zamrzlá.

Velká jezera jsou skoro úplně zamrzlá.

FOTO: Keith King, ČTK/AP