Podle svědků bylo již před nástupem do letadla ve městě Natal na východním pobřeží Brazílie patrné, že cesta s dvojicí nebude jednoduchá. ”Celá ta hádka začala již na letišti, takže cestující naštvalo, že ty dva letecká společnost vůbec pustila na palubu,” řekla zpravodajskému portálu G1 cestující Carmen Diehlová, která byla jednou z pasažérek.

Na palubě se ale situace ještě vyhrotila. „Jen letadlo vzlétlo, začal muž na každého křičet. Jedna z letušek se ho pokusila uklidnit. On ji udeřil do pasu,“ doplnila Diehlová.

To potvrdil další cestující Ezekiel Tiburcio: „Jakmile letadlo odstartovalo, serval si triko, postavil se a napadl letušku.“

Cestující čekali na let hodiny

Na pomoc letušce přišli další cestující, kteří podle Diehlové muže zpacifikovali a spoutali. V tu chvíli již pilot mířil k nouzovému přistání ve městě Salvador. Tam si pro dvojici přišla federální policie.

„Když policisté vešli do letadla, žena, která ho doprovázela, utekla do zadní části letadla, odkud ji odvedli,“ uvedl Tuburcio.

Protože si policie kvůli výpovědím odvedla také členy posádky a některé cestující, museli se zbylí pasažéři ubytovat na náklady letecké společnosti Azul v hotelu a pak dlouhé hodiny čekat, než bude moci let pokračovat.