Ferguson, který měl snímek o Clintonové točit pro zpravodajskou televizi CNN, si ve svém blogu stěžoval, že nátlak od přívrženců ClintonovéDemokratické straně vedl k tomu, že ho odmítlo hodně lidí, kteří by mohli sloužit jako zdroj informací.

Opoziční republikáni v nevoli ze zamýšleného snímku hrozili bojkotem debat na CNN i na stanici NBC, která o Clintonové chystala seriál.

„Když jsem se obracel na lidi se žádostmi o rozhovor, zjistil jsem, že nikdo - a míním tím, že opravdu nikdo - neměl zájem mi s filmem pomoci. Ani demokrati, ani republikáni - a už vůbec nikdo, kdo pracuje s Clintonovými, chce dosáhnout přístupu ke Clintonovým či sní o postavení ve vládě Hilary Clintonové,” postěžoval si Ferguson, který za rok 2010 získal Oscara za celovečerní dokument Inside Job (Ze zákulisí krize).

Nakonec dospěl k závěru, že by nemohl natočit film, kterého by si mohl vážit, a tak vše ruší. „Je to vítězství pro Clintonovy a pro stroje na dělání peněz, ve které se přeměnily obě politické strany. Ale nemyslím si, že je to výhra pro média, anebo pro americký lid,” dodal.

CNN se zdržela komentáře. Sám autor ujistil, že stanice na něj nikterak netlačila, aby se filmu zřekl, ale naopak.

Seriál, ve kterém by Clintonovou ztvárnila herečka Diane Laneová, si rozmyslala i NBC.

Ambice Clintonové

Manželka bývalého amerického prezidenta Billa Clintonová je od lednového odchodu z Obamovy vlády pečlivě sledována jako možná uchazečka o demokratickou nominaci do Bílého domu ve volbách v roce 2016.

Sama Clintonová, která v roce 2008 těsně prohrála souboj o nominaci s Barackem Obamou, neřekla, zda hodlá kandidovat v roce 2016. Nicméně tato představa podle agentury AFP budí nervozitu u republikánů.