K neštěstí došlo v městečku Tavares na střední Floridě, severovýchodně od Orlanda. První výbuch se udál kolem 23.00 hod. místního času (5.00 h SELČ) a exploze poté továrnou otřásaly asi hodinu. Místní obyvatelé vypověděli, že slyšeli několik hlasitých výbuchů a poté viděli asi devítimetrový sloup plamenů.

John Herrell z úřadu místního šerifa očekává nález mrtvých. „Bude jich hodně,“ řekl. Později ale všechny pohřešované záchranáři nalezli „v pořádku“. Ve zmatku, který v místě vypukl, se rozutekli. Na místě pracovalo 24 lidí, sedm z nich utrpělo zranění a zbývající dva se včas, stejně jako původně pohřešovaná patnáctka, uchýlili do bezpečí.

Nutná evakuace

Hasiči evakuovali obyvatele ze zhruba 1,5kilometrového okruhu kolem místa neštěstí a v okolí uzavřeli několik silnic. Na místě zasahovalo pět helikoptér a záchranáři převezli do nemocnic několik zraněných, jejichž stav ani počet není prozatím znám.

Vedení továrny, která se specializuje na doplňování propanových lahví a kartuší a také na výrobu zahradních grilů a venkovních topidel, uvedlo, že zaměstnanci jsou z pravidel bezpečnosti proškoleni