Okresní policejní šéf Billy McGee řekl televizi CNN, že ví o deseti až 15 lidech, kteří byli převezeni do nemocnice. Jejich zranění ale nejsou vážná. Kabelová televize odvysílala záběry řady těžce poškozených domů ve městě.

V sousedním městě Petal bylo poškozeno nebo zničeno nejméně sto domů, těžce zasaženo bylo i několik podnikových areálů, včetně skladu počítačových součástí. Agentuře Reuters to řekl starosta Hal Marx, podle něhož ale místní obyvatelé, zdá se, vyvázli jen s drobnými poraněními:  "Většinou jsou lidé jen otřeseni a v šoku."

Zničené stromy v Joplinu

Zničené stromy v Joplinu

FOTO: Eric Thayer, Reuters

Hennessey řekl, že zprávy o škodách stále přicházejí. Tornádo podle něj poškodilo několik budov v areálu místní univerzity.

Univerzitní baptistický duchovní Kris Walters vylíčil, že se se dvěma svými dětmi schoval na toaletě, kde se přikryli matrací. Když se bouře přehnala, zjistil, že jeho dům je těžce poškozen: "Žiju tu 40 let a to je poprvé, co jsem viděl takové tornádo."

Univerzitní profesor Jody Bass řekl televizi CNN, že krytina na jeho domě yla úplně stržena a na střechu dopadaly stromy: !Spousta domů v této ulici úplně ztratilo střechy."