Kvůli špatným meteorologickým podmínkám bylo preventivně zrušeno 3700 letů v postižené oblasti. Lidé se pro jistotu zásobili základními potravinami a palivem, protože je možné, že se kvůli závějím nedostanou několik dní z domu. Mezi Connecticutem a New Yorkem je hlášen nedostatek benzínu, jak se motoristé srocovali u pump ve frontách, aby se zásobili palivem nejen svá pro auta, ale také pro generátory a sněhové frézy.

Zrušené lety na newyorském letišti La Guardia

Zrušené lety na newyorském letišti La Guardia

FOTO: Shannon Stapleton, Reuters

Podle Národní meteorologické služby se čeká mimořádně silná bouře se silnými doprovodnými meteorologickými jevy, protože se spojily dva rozsáhlé vzdušné systémy, polární a subtropické tryskové proudy.

U mnoha pump, jako u této v Queensu, došel benzín.

U mnoha pump, jako u této v Queensu, došel benzín.

FOTO: Shannon Stapleton, Reuters

Čeká se, že cestování v noci na sobotu nebude možné, a to nejen po silnicích, ale ani po dráze, protože AmTrak už oznámil, že plánuje přerušení provozu na trati z New Yorku do Bostonu.

Lidé v Queensu nakupují palivo

Lidé v Queensu nakupují palivo

FOTO: Shannon Stapleton, Reuters

V Bostonu byly školy preventivně zavřeny už v pátek a starosta Thomas Merino vyzval firmy, aby zvážily, zda by nemohli zaměstnanci zůstat doma, a nepostihly je tak případné problémy v dopravě, i když obyvatelé Nové Anglie jsou zvyklí na silné větry. Massachusettský guvernér Deval Patrick nařídil státním zaměstnanců, u kterých není nezbytně nutná přítomnost na pracovišti, aby zůstali doma.

Satelitní záběr bouře

Satelitní záběr bouře

FOTO: Noaa, Reuters

„Doufáme, že meteorologové to přehnali s odhadem množství sněhu, ale to nikdy nemůžete říci,“ uvedl newyorský starosta Michael Bloomberg. Ve městě má napadnout 60 centimetrů sněhu.

Čekají se také lokální záplavy od vzdutých vln, které budou bičovat pobřeží.