„Bylo to jako z Čaroděje ze země Oz,“ řekla stanici CNN Gwen Dabbsová z města Lancaster, které se nachází jižně od hlavního města Dallasu. Tornádo jenom v Lancasteru zničilo asi 300 domů. Poničen byl i dům Dabbsové, která ale vyvázla nezraněná, když se schoulila do rohu místnosti a zakryla se dekami.

Škody v texaském Forney

Škody v texaském Forney

FOTO: ČTK/AP

Poškozená auta v Lancasteru

Poškozená auta v Lancasteru

FOTO: Mike Stone , Reuters

Tornáda přišla velmi rychle. „Bylo to najednou. Přestalo pršet a my jsme s jednou dívkou viděli, jak se blíží dvě tornáda. Udeřila asi 200 metrů od nás. Nadzvedla různé trosky a my jsme se rozhodovali, kam se schováme. Potom ta dívka řekla, abych se podíval za sebe. Tam se tvořilo třetí tornádo, ale nedotklo se země,“ uvedl Jonathan Cook z Fort Worthu.

Tornáda brala i návěsy a kontejnery.

Tornáda brala i návěsy a kontejnery.

FOTO: ČTK/AP

Na televizních záběrech bylo vidět, jak tornáda berou auta i kamiónové návěsy. Některé domy tornádo zničilo úplně, další jsou bez střech, jinde chybí celé druhé patro. Škody zaznamenali i ve městech Kennedale a Arlington. Po tornádech a bouřích zůstalo bez proudu přes 47 000 domácností, obchodů a kanceláří.

Ustal také provoz na osmém nejrušnějším letišti světa v Dallasu. Podle CNN zde bylo poškozeno přes 110 letadel.

Zkáza v Lancasteru

Zkáza v Lancasteru

FOTO: Tim Sharp , Reuters

Rozsah škod se teprve zjišťuje. Meteorologové uvedli, že udeřilo nejméně šest, ale až třináct tornád. Přinejmenším dvě z nich byla „velká a extrémně nebezpečná“.

Starosta Dallasu Mike Rawlings ale upozornil, že následky mohly být horší. „Vyhnuli jsme se velké střele, tak by měly vypadat novinové titulky. Mrzí nás škody, ale nemáme jediného mrtvého a žádná větší zranění. Je to opravdu zázrak,“ prohlásil.

Zcela slisovaný návěs u Lancasteru

Zcela slisovaný návěs u Lancasteru

FOTO: ČTK/AP