Celá tragédie se odehrála v pátek v jedenáct hodin během přestávky na oběd. Ve chvíli, kdy se Hunter Mack postřelil, bylo v jídelně sedmdesát dalších žáků.

Mack se podle jeho spolužačky choval úplně normálně. "Ten kluk se celý den choval, jako kdyby všechno bylo v pořádku. Než se postřelil, sedl si s kamarády k obědu a jedl s nimi," vypověděla babička jedné z tamních žákyň.

Ethan Symonds ze sedmé třídy, který seděl v jídelně u stolu nedaleko Huntera, řekl, že výstřel slyšel: “Bylo to o něco hlasitější, než když praskne pytlík s chipsy.” Ohlédl se, a když uviděl krev, utekl.

Mack byl odvezen do místní nemocnice. Stav postřeleného chlapce byl velmi vážný, a proto skončil na oddělení intenzivní péče.

Škola byla na několik hodin uzavřena. Rodiče žáků dostali zprávu o uzavření školy kolem jedné hodiny odpoledne. Bylo jim povoleno, aby do školy přišli vyzvednout své děti, z nichž některé byly právě vyslýchány policií.

Důvodem mohla být nešťastná láska

Někteří ze studentů vypověděli, že se o sebevraždě Hunter už několikrát dříve zmínil. Také řekli, že byl poslední dobou problémový. Není ale jisté, zda chlapce někdo bral vážně a pokusil se mu opravdu pomoci.

Prokurátor Peter Heed uvedl, že motivem mohl být nešťastný vztah ke spolužačce. „Myslím, že je namístě říci, že šlo jasně o vztahový problém,“ uvedl Heed. Neřekl ale, jaký typ zbraně student ke střelbě použil, ani kde si zbraň mohl opatřit.