O aktuálním počtu obětí informoval správce města Joplin Mark Rohr.

Jednou z obětí je teenager Will Norton, kterého vír vysál z auta, když se vracel ze školy. Je to už druhý případ, kdy tornádo nasálo člověka jedoucího v autě. [celá zpráva]

Počet obětí v Joplinu ale může být vyšší. Seznam nezvěstných sice byl zredukován, ale pořád na něm je 105 lidí. Doposud bylo evidováno 156 nezvěstných.

Video

Expirované video

Obyvatelé tornádem rozvráceného Joplinu hledají své blízké

Nadále pokračuje pátrání po nezvěstných, nasazeno je do něj více než 600 dobrovolníků s padesáti záchranářskými psy. Procházejí trosky.

„Budeme ve vyhledávání a záchraně lidí pokračovat, dokud neodstraníme poslední zbytky trosek, řekl Rohr. Doplnil ale, že se na tragédii přiživují i lidské hyeny. Zadrženo bylo 17 lidí, kteří hledali v troskách cennosti, jež jim nepatřily.

Město má v neděli navštívit americký prezident Barack Obama. To by mohlo pomoci Joplinu získat prostředky z federálního rozpočtu na obnovu.

Joplinské tornádo doprovázené větrem o rychlosti 320 kilometrů za hodinu si vyžádalo nejen rekordní počet obětí, ale taky 900 zraněných a nechalo za sebou devět kilometrů dlouhý pás trosek o šíři 600 metrů. [celá zpráva]