Bushovu řeč si v sále ve městě Fort Worth vyslechlo téměř 15 000 lidí, z nichž mnozí nadšeně aplaudovali jeho výzvám, aby se lidé drželi svých přesvědčení a každý den žili naplno. Do médií nepronikly informace o tom, kolik dostal Bush za svou řeč zaplaceno, lístky na jeho vystoupení se ale prodávaly za 225 dolarů (asi 4000 korun).

Bush v projevu řekl, že se do úřadu amerického prezidenta snažil přinést "čest a důstojnost". Zároveň také zdůraznil, že je důležité, aby prezident Spojených států věřil v boha. "Nevidím možnost, že by někdo mohl být prezidentem, aniž by věřil ve Všemohoucího. Tohle bych vám neřekl, když mi bylo 21, ale v 63 mohu říci, že mi modlitby lidí během mého prezidentství skutečně pomohly," podotkl.

Bushova poradkyně Karen Hughesová prozradila, že projevů podobného rázu má bývalý šéf Bílého domu na programu letos ještě několik. Další motivační řeč by měl pronést příští měsíc v San Antoniu. Semináře ve Fort Worthu se zúčastnili také bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani a někdejší ministr zahraničí Colin Powell.