Žaloba pro Madoffa požadovala trest ve výši 150 let, obhájce usiloval o trest ve výši do 12 let.

Soudce Denny Chin ale námitkám obhajoby, že Madoff se snažil situaci řešit, neuvěřil. Podle něj byl pokrytecký. Podle CNN hrálo při jeho rozhodnutí velkou roli svědectví vdovy, která se dva týdny obracela na Madoffa a ten ji vzal okolo ramen a ubezpečoval, že u něj jsou peníze v bezpečí. Poškození chtěli nejvyšší trest. Sto padesát let určila žaloba na základě počtu poškozených a velikosti podvodu

Prokuratura také slíbila zabavení jeho majetku, aby se z něj zaplatila část odškodného. Soudce Denny Chin požaduje, aby Maddof zaplatil 171 miliard a jeho žena 80 miliónů. To jsou částky, která prošly jeho společností za roky jeho podvodného podnikání, Madoff je však nemá.

Musí tak prodat byt na Manhattanu, kde žije jeho žena Ruth. Cena se odhaduje na sedm miliónů. Prodána bude také jeho nemovitost na Floridě v hodnotě 11 miliónů a čtyřmiliónový dům v Montauku i loď za dva milióny.

Před soudem však z 1341 podvedených klientů, kteří mnohdy přišli o životní úspory, chtělo hovořit jen deset. Mezi oběťmi je i nadace Stevena Spielberga Wunderkinder. Někteří z klientů ale měli ze svých investic i zisk.