„Našli jsme lidské ostatky, ale jsou velmi malé. Vzhledem době, jakou dobu tam vrak ležel, není nijak překvapivé, že jich není moc,“ uvedl ředitel úřadu Mark Rosenker.

O nálezu informoval i šerif John Anderson, ale ten si nebyl jist, zda jde o lidské ostatky, i když to nevyloučil. Uvedl, že úlomek kosti byl poslán ústavu soudního lékařství.

Mluvčí úřadu pro bezpečnost v dopravě ale potvrdil vyjádření ředitele. „Trváme na tom. Je to lidský ostatek,“ řekl Terry Williams, aniž by však uvedl, jak dospěl úřad k tomuto závěru.

V horách Sierra Nevady v oblasti Mamutích jezer žije řada masožravců včetně medvědů, před nimiž jsou varováni návštěvníci oblasti, a pum, ale také mnoho druhů hlodavců.

Pátraní probíhá v obtížném terénufoto: ČTK/AP

Pátraní pokračuje

V pátek bude místo nehody dále prohledáváno. Národní garda vyšle do oblasti vojáky. Plánuje vytvořit vzdušný most. Místo nehody leží ve výší skoro 3000 metrů, a tak budou vojáky i vyšetřovatele do oblasti mamutích jezer přepravovat vrtulníky UH-60 Blackhawk patřící Národní gardě.

Fossettův stroj byl nalezen ve středu v oblasti, ve které se dříve nehledalo pro její velkou vzdálenost od letiště, z něhož 3. září 2007 Fossett odstartoval. Pátrání bylo zahájeno poté, co turisté v okolí Mamutích jezer našli tři průkazy s Fossettovým jménem a svetr.

Stroj by zcela zničen, jeho trosky byly rozptýlené na velké ploše o délce 130 metrů a šíři padesáti metrů.

Podle Rosenkera potrvá měsíce, než se povede porozumět tomu, co se stalo.