Wallera poslali za mříže v roce 1992 za únos jednoho dallaského páru, znásilnění a loupež. Další pár, který se při činu náhodou vyskytl, byl ohrožován střelnou zbraní. Waller obvinění vznesená na základě svědeckých výpovědí popíral, jeho argumenty však porota neuznala.

O přezkoumání svého případu žádal muž neúspěšně v roce 2001 a podruhé o čtyři později. Jeho nevinu nakonec prokázaly testy až loni a minulý týden ji potvrdila prokuratura. Rozbory DNA rovněž označily nového podezřelého, který se k činu s komplicem přiznal. Do vězení ale nepůjdou vzhledem k tomu, že promlčení případu.

"Cítím se očištěn a požehnán. Jsem vděčný,“ řekl po čtvrtečním propuštění Waller. Závěrečného stání před porotou se účastnili i čtyři další muži, kteří se v minulosti neprávem ocitli ve vězení. "Mám všechny novinové výstřižky o jejich případech. Vždycky mi dodávaly naději, že v jeden den budu na řadě i já,“ dodal Waller s tím, že se těší na návrat do civilního života a dokončení vysoké školy.

V okrese Dallas od roku 2001 propustili už 19 lidí, jejichž nevinu prokázaly testy DNA. Dallas v tomto ohledu drží světový primát.