Castro v článku napadl amerického prezidenta George Bushe z podpory využívání zemědělských plodin k výrobě bioetanolu jako alternativního paliva pro automobily. Může to podle něj vést k úmrtí miliónů lidí hladem.

"Zlověstná myšlenka přeměňovat potraviny na palivo byla definitivně ustanovena ekonomickou linií zahraniční politiky Spojených států," konstatuje Castro.

Ačkoliv se Castro v příspěvku nezmiňuje o svém zdravotním stavu, už samotné sepsání článku naznačuje, že se zotavuje. Kubánští představitelé se o zdravotním stavu svého vůdce vyjadřují sporadicky. CIA se ještě nedávno domnívala, že Fidel Castro letos zemře. [celá zpráva] To, že Castro bojuje o život potvrdil několikrát také jeho nejbližší zahraniční spojenec, venezuelský prezident Hugo Chávez. [celá zpráva]

Další z jeho přátel, bolivijský prezident Evo Morales však před nedávnem prohlásil, že Castro se znovu chopí vlády 28. dubna. Na tento den připadá třetí výročí vytvoření Bolívarovské aliance pro Ameriku (ALBA), kterou založil společně s Chávezem.