Ministři zahraničí pěti stálých členů RB OSN a EU mají ve středu zhodnotit výsledky úterní schůzky vysokého představitele EU pro zahraniční politiku Javiera Solany s hlavním íránským vyjednávačem Alím Larídžáním. Setkání ale k ničemu konkrétnímu nevedlo. Původně se čekalo, že Írán by mohl naznačit, zda přijme nabídku hospodářských a dalších výhod, které mu světové mocnosti předložily výměnou za zastavení obohacování uranu.  [celá zpráva] 

Riceová: je to zklamání

Odpověď Larídžáního Solanovi označila ve středu americká ministryně zahraničí Condoleezza Riceová za neúplnou a za zklamání. Přesto ještě zůstávají otevřené dveře jednání, řekla Riceová v letadle novinářům cestou do Paříže. "Ještě si promluvím přímo s Javierem Solanou, abych zjistila, jak vidí situaci on," dodala.

Právě středu stanovily západní velmoci Íránu jako nejzazší termín, dokdy má zastavit obohacování uranu na svém území a začít o svém jaderném programu jednat. Írán ale již dříve sdělil, že na nabídku balíčku výhod odpoví do konce srpna. Společný návrh stálých členů RB OSN a EU nabízí Íránu hospodářskou pomoc, která se má týkat i civilního jaderného programu. Navrhuje Íránu pomoc při získání lehkovodního jaderného reaktoru, ale podmiňuje to zastavením veškerého obohacování uranu. Teherán tvrdí, že jeho jaderný program je určen pouze k civilním účelům.