List připomíná, že kontrakt nenarušuje mezinárodní závazky Ruska, přesto však přichází ve chvíli, kdy USA zvyšují tlak na Írán kvůli jeho rozhodnutí obnovit jaderný program. Zdroj z průmyslového podniku, který se podílí na výrobě ruských prostředků protivzdušné obrany, listu řekl, že jde o prodej části série původně určené pro Řecko.

Řekové koupili 21 těchto protiraketových komplexů. Zájem měli ještě o dalších 29 komplexů, na konci 90. let ale od dalšího nákupu ustoupili. Podle expertů řecká zakázka stála 526 miliónů dolarů, Íránci mohou zřejmě utratit až 700 miliónů dolarů.

Vojenští průmyslníci deníku řekli, že společnosti Kupol, která zbraň vyrábí, to vytrhne trn z paty. Protiraketový systém SA-15 dokáže zasáhnout například raketu s plochou dráhou letu či přesně naváděnou bombu až do výšky šesti kilometrů. Podle ruských odborníků je to však čistě obranná zbraň, jejíž prodej Íránu nemůže USA vadit v případě, že nehodlají přistoupit k preventivnímu úderu, například právě řízenými raketami.