Mladá Slovenka si podala inzerát, že hledá zaměstnání jako ošetřovatelka staré osoby. Muž ze Štýrského Hradce, který již byl v minulosti několikrát trestán kvůli sexuálnímu nátlaku, nebezpečnému vyhrožování a podvodu, se u ní přihlásil s tím, že potřebuje, aby někdo pečoval o jeho matku trpící cukrovkou; ta byla již ovšem déle než rok pro smrti.

Pár Slovenku vlákal do svého bytu, kde ji téměř  čtyři dny věznil. Muž ji několikrát znásilnil, ale bezbrannou ženu několikrát zneužila také na jeho příkaz i devětatřicetiletá družka, se kterou žil. Slovence se nakonec podařilo uprchnout. Obrátila se na policii a oba podezřelí byli později zatčeni.

Družka odsouzeného, která je podle agentury APA "duševně poněkud méně obdařena", se ihned přiznala a tvrdila, že ji k sexu se Slovenkou nutil její druh. Ten měl navíc oběti vyhrožovat, že ji prodá "turecké mafii" a již nikdy neuvidí svou dceru, pokud mu nebude po vůli.

"Zacházel s ní jako s loutkou, navíc před publikem. Čím déle zůstane ve vězení, tím lépe," konstatoval zástupce obžaloby Heinrich Bubna-Litic. Odsouzený u soudu přiznal na celém případu hlavní podíl. "Nechci žádat o mírnější trest. To, co jsem provedl, bylo hnusné," prohlásil.

Slovenka se soudního přelíčení nezúčastnila, pouze porotě zaslala svoji písemnou výpověď.