Podle stanic Fox News a ABC se prezident obrátil na newyorského právníka Marka Kasowitze, který Trumpovy zájmy hájí už více než 15 let.

„Najmutí soukromého právníka může naznačovat, že Trump vážně uvažuje o dopadu federálního vyšetřování na svou osobu a že by se mohl chtít chránit, kdyby se jiní členové administrativy obrátili proti němu,“ napsala agentura Reuters.

Houževnatý, až agresivní

Během loňské prezidentské kampaně Kasowitz mimo jiné hrozil žalobou deníku The New York Times, který psal o Trumpových daňových přiznáních a obvinění z údajného obtěžování žen. ­Ná­tlak ale úspěšný nebyl, list se nikdy neomluvil a články nestáhl.

Kasowitz je podle svého okolí známý houževnatý vyjednavač. „Dokáže být agresivní – to v sobě rozhodně má. Ale také klidný, zdvořilý a uctivý,“ vylíčil bývalý kolega John Quinn.

Kauza ruského vlivu se rozhořela s novou silou poté, co Trump počátkem měsíce nečekaně odvolal šéfa FBI Jamese Comeyho, jehož úřad tento případ také vyšetřuje.

Minulý týden pověřilo ministerstvo spravedlnosti bývalého šéfa FBI Roberta Muellera, aby se kauzy jako nezávislý vyšetřovatel ujal.