Loď Carl Vinson, která spolu s dalšími plavidly tvoří útočnou skupinu, zamířila tento týden definitivně do západního Tichomoří směrem ke Korejskému poloostrovu. Podle Washingtonu to má sloužit jako varování severokorejskému režimu.

Pence rovněž na společné tiskové konferenci s australským premiérem Malcolmem Turnbullem potvrdil, že Spojené státy budou ctít kontroverzní dohodu o uprchlících s Austrálií. To ale ještě neznamená, že "tuto dohodu obdivujeme", řekl Pence.

USS Carl Vinson se v lednu plavil Pacifikem

USS Carl Vinson se v lednu plavil Pacifikem

FOTO: Reuters

Trump v únoru řekl, že dohoda, kterou uzavřela vláda jeho předchůdce Baracka Obamy, je "hloupá", ale bude ji ctít. Dohoda předpokládá, že USA přijmou až 1250 žadatelů o azyl z australských záchytných táborů na ostrovech v Tichém oceánu.

Směr Tichomoří

Letadlová loď Carl Vinson a další válečné lodi, které pluly k pobřeží Severní Koreji, se minulý týden otočily a vyrazily do Tichomoří.

Americké velitelství to tento týden v úterý potvrdilo s tím, že lodě sice po vyplutí ze Singapuru 8. dubna nekotvily v australském Perthu, jak bylo původně plánováno, zato se zúčastnily dříve dohodnutého cvičení s australskými silami u severozápadního pobřeží. [celá zpráva]