Všichni zadržení jsou podezřelí z podílu na aktivitách teroristické organizace, uvedla prokuratura. Razie proběhla v noci na dnešek v bruselských částech Molenbeek a Ganshoren a v nedaleké obci Roosdaal. Policisté prohledali pět domů a zajistili dvě střelné zbraně, munici, neprůstřelnou vestu a rovněž marihuanu.

Další podrobnosti prokuratura nezveřejnila, zdůraznila ale mimo jiné, že akce nesouvisí se čtvrtečním atentátem na policisty na pařížském bulvár Champs-Élysées nedaleko Vítězného oblouku. [celá zpráva]

V této souvislosti belgická policie pátrala po jednom podezřelém, který se jí ale sám přihlásil v Antverpách. [celá zpráva]

V podvečer belgická prokuratura jakýkoli jeho podíl na atentátu vyloučila. Muž má věrohodné alibi, uvedla v prohlášení. S Belgií útok v Paříži spojovalo prohlášení organizace Islámský stát (IS), podle kterého jej provedl „Abu Yussef al-Belgiki (Belgičan abú Júsuf)”.

Od atentátů v Paříži z 13. listopadu 2015, při kterých zahynulo 130 lidí, zůstává v Belgii stupeň ohrožení na třetím ze čtyř stupňů. Teroristický útok je tedy „možný a pravděpodobný”.