„Teď jsme přijeli z Brna. Někteří z nás přiletěli přímo do Bratislavy a zde jsme si půjčili motocykly. V Polsku bylo hodně problémů, tam jsme byli nevítanými hosty, ale i tak jsme navštívili všechny památníky,“ řekl Novinkám člen klubu Noční vlci Andrej Bobrovský.

Pochvaloval si, že na území České republiky žádné problémy nebyly. „Všechno dopadlo dobře, přijímali nás srdečně,“ dodal Bobrovský. Člen Nočních vlků z Kazachstánu zdůraznil, že také v Polsku je lidé přijímali srdečně a problémy byly pouze s úřady a policisty.

Doprovodné vozidlo s nápisem Na Berlín.

Doprovodné vozidlo s nápisem Na Berlín

FOTO: Ivan Vilček, Právo

Po položení věnce k památníku se Noční vlci ochotně fotografovali s přítomnými Slováky. „Přišel jsem je přivítat, protože na historii se nemá zapomínat,“ řekl Novinkám jeden z přítomných.

Vlajky s podobiznou Putina 

„Je hezké, že přijeli až z Ruska, aby si připomněli vojáky, kteří padli za naši svobodu,“ dodala další účastnice, která se představila jako Eva. Někteří z přítomných drželi v rukou ruské vlajky s podobiznou ruského prezidenta Vladimira Putina.

Bobrovský prozradil, že ve středu pokračují v jízdě do Svidníka a na Duklu, kde rovněž uctí památku sovětských vojáků. Ve čtvrtek navštíví města Banská Bystrica, Turčianske Teplice a místo partyzánských bojů Jankov Vŕšok. Následně se vrátí do Bratislavy a v pátek pokračují do Vídně a do Prahy.

Slovenka v tričku s podobiznou Vladimíra Putina.

Slovenka v tričku s podobiznou Vladimira Putina.

FOTO: Ivan Vilček, Právo

Noční vlci zahájili jízdu 29. dubna a v den vítězství nad fašismem 9. května chtějí dorazit do Berlína. Motorkářský klub Noční vlci má asi 5000 členů. Jejich šéfem je Aleksandr Zaldostanov, který se s oblibou prezentuje jako přítel ruského prezidenta Vladimíra Putina. Jízdy se neúčastní, protože je na sankčním seznamu EU i USA.