Peskov měl během svatby na ruce hodinky značky Richard Mille, konkrétně RM 52-01 Skull Tourbillon. Jedná se o limitovanou edici 30 kusů, cena za jeden se pohybuje okolo 600 tisíc dolarů.

Ruský protikorupční aktivista Alexej Navalnyj uvedl, že je nemožné, aby si je Peskov pořídil ze svého oficiálního platu, protože ten je podstatně nižší. Podle loňského přiznání, které musí ruští úředníci podávat, si Peskov přišel na něco málo přes devět miliónů rublů, tedy asi 3,5 miliónů korun.

Richard Mille RM 52-01 Skull Tourbillon

Richard Mille RM 52-01 Skull Tourbillon

FOTO: Richard Mille

Peskov rychle vyrukoval s obranou a ruské RBC řekl, že hodinky byly svatebním darem od jeho manželky, která se od vítězství na olympiádě v roce 2006 stala v Rusku populární televizní osobností. To však zpochybnili blogeři, kteří na instagramovém účtu jeho dcery dohledali, že hodinky má i na několik měsíců starých snímcích.

Náklonnost k luxusním hodinkám není v Rusku nic nového. Před pár lety se například přišlo na to, že grafici vyretušovali na snímku ruskému patriarchovi Kirillovi hodinky Breguet za 30 tisíc dolarů.