List připomíná, že vojenské přehlídky, která je vnímaná jako demonstrace síly, se nezúčastní žádný západní politik. Ovčáčka označil list za „tlučhubu“ a připomněl jeho prohlášení o údajném Peroutkově článku Hitler je gentleman, který měl dokazovat sympatie prominentního novináře k nacistům. „Takže pokud Ovčáček něco šplechtne o Ficovi, je potřeba to brát s rezervou,“ dodal deník.

Server aktuality.sk ve svém komentáři uvedl, že Fico i Zeman se chtějí zalíbit Rusku a nedovedou se postavit na stranu dalších evropských politiků a odmítnout pozvání do Moskvy. „Aby i ovce zůstala celá a ruský medvěd trochu sytý, tak na oslavu do Moskvy pojedou, ale nezúčastní se jednoho z hlavních bodů oslav - pompézní vojenské přehlídky na Rudém náměstí,“ napsal server.

Fico „zbaběle čeká”

Aktuality.sk se pozastavují nad tím, že bilaterální jednání Fica a Zemana na území cizího státu má být vyjádřením mimořádně skvělých vztahů a symbolickým aktem připomínajícím, že v roce 1945 osvobozovala Rudá armáda obě země. „Je podivné, že oba politici sousedních zemí se setkají v 1600 kilometrů vzdálené a nikoli spojenecké Moskvě. Jakoby se nemohli setkat v Praze, v Bratislavě, nebo na Dukle,“ konstatuje server.

Aktuality.sk uvedl, že ohledem na svá dřívější vyjádření nemohl Zeman cestu do Moskvy odmítnout. „Ztratil by svou tvář rozhodného, kontroverzního a stále více tragikomického prezidenta. U něho však veřejnost ví, na čem je. Fico však nadále mlží a necelý měsíc před plánovanou oslavou není schopen jasně říci, zda do Ruska pojede. Opět zbaběle čeká, která možnost mu přinese nejvíc politických bodů nebo alespoň nejméně uškodí,“ dodal server.