Psí festival se koná každý rok v době letního slunovratu. Letošní ročník na sebe přilákal pozornost hned na začátku, když se na internetu objevily snímky prodejce, který ve vzduchu držel živého psa přivázaného k tyči.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Poté, co si všiml přítomných aktivistů, začal s ním točit a křičet: „Koupíte si ho? Jestli ne, tak ho zabiju,“ citovala pouličního prodavače agentura. Ochránci zvířat přitom na festivalu zachránili přes deset psů, za jednoho zaplatili v přepočtu jedenáct set korun.

Na festivalu se podává psí maso s liči. Zatímco místní zprávy uvádějí, že jde o mnohasetletou tradici, nevládní organizace Animals Asia ve svém prohlášení tvrdí, že poprvé se akce uskutečnila až v průběhu devadesátých let minulého století.

Podobná slavnost, která se konala před třemi lety v provincii Če-ťiang, byla zrušena kvůli bouřlivým protestům. On-line petici požadující zákaz festivalu už podepsalo 50 tisíc lidí.