Princ Harry loni na vánoční mši chyběl, protože byl v Afhgánistánu, William trávil svátky s rodinou své manželky Kate. Letos ale na slavnostní mši v britském v Norfolku nechyběli. Sešlo se tu tedy hned několik generací jádra královské rodiny. Královna dorazila na mši v doprovodu vnučky Zary Phillipsové, která zanedlouho porodí svého prvního potomka.

Královna Alžběta II. dostala před kostelem svaté Máří Magdalény od dětí květiny.

Královna Alžběta II. dostala před kostelem svaté Máří Magdalény od dětí květiny.

FOTO: Lefteris Pitarakis, ČTK/AP

Na královskou rodinu čekaly před kostelem davy lidí. Ti, kteří sem zamířili, aby poprvé na vlastní oči zahlédli prince George, se nedočkali. Princ William a vévodkyně z Cambridge totiž přijeli bez něj.

„Měli jsme s Georgem skvělé ráno, nemůžu se dočkat na příští rok, až bude větší,“ svěřil se podle agentury AP princ William. Podle slov jeho manželky Kate malého následníka trůnu zajímal při letošní vánoční nadílce více balicí papír než dárky.

Princ William s manželkou Kate dorazili na vánoční mši bez svého syna prince George.

Princ William s manželkou Kate dorazili na vánoční mši bez svého syna prince George.

FOTO: Lefteris Pitarakis, ČTK/AP

Mše se na Boží hod zúčastnil s manželkou Camillou také princ Charles. Přijeli i jeho sourozenci — princezna Anna a princ Andrew s rodinami. Princ Harry dorazil sám, ačkoli se spekulovalo o tom, že ho doprovodí jeho přítelkyně Cressida Bonasová.