Pekara strávil koncem roku 2010 Vánoce v tureckém vězení a turecké úřady mu následně zakázaly vstup do země. Pro řidiče, který pracoval pro táborskou dopravní společnost, jezdící téměř výhradně do Turecka, to byla pohroma. Pekara mezi tím utrpěl infarkt a změnil pracoviště.

Slovenské ministerstvo vnitra potvrdilo, že jeho zástupci před několika týdny s Pekarou jednali a požádali o vyčíslení škody. Pekara tvrdí, že od právníků slovenského ministerstva vnitra žádný konkrétní návrh nedostal.

„Žádné částky nepadly. My jsme řekli, že by se dalo vycházet z případu muže, kterému naložili do zavazadel výbušninu. Dál jsme se nedostali a od té doby se nikdo neozval,“ řekl Pekara.

Slovák, kterému se při výcviku policejního psa dostala do zavazadla výbušnina, a on s ní odletěl do Dublinu, dostal odškodnění ve výši 18 tisíc eur (asi 430tisíc Kč).

V prosinci 2010 zadržely turecké úřady český kamión, který sledovala slovenská policie s cílem odhalit objednavatele drogové zásilky. Pekara byl zatčen a následně vyhoštěn z Turecka. [celá zpráva]

Řidič byl po návratu do České republiky přeřazený na hůř placenou práci ve skladu, protože nemohl jezdit do Turecka. V květnu překonal infarkt. Dnes jezdí ve společnosti zaměřenou na střední Evropu.