Počet sázejících se za poslední týdny zvýšil z průměrných 19 procent na více než 30 procent populace.

V Maďarsku vypočítali, že kdyby se výhra vyplácela v desetitisícových bankovkách, výška sloupce by dosáhla neuvěřitelných 68 metrů. Z výhry by se dalo koupit 233 dvoupokojových bytů v Budapešti, nebo 1750 automobilů Suzuki Wagon. Situací kolem sázení se zabývají v zemi už i ústavy průzkumů veřejného mínění. V srpnu, když jackpot dosahoval necelých 2 miliard forintů, uvedl každý čtvrtý Maďar, že po získání výhry by okamžitě přestal pracovat. Koncem září, kdy se jackpot blížil ke třem miliardám, odpovědělo kladně až 52,5 procenta Maďarů. Tento výsledek je z evropského hlediska rekordní, protože Maďaři v tomto ohledu předběhli všechny evropské národy.

Jackpot může růst ještě 20 týdnů

Například v Německu by po výhře přestalo pracovat 35% lidí a ve Velké Británii jen sedm procent. Představitelé státní společnosti Szerencsejáték, která hru Lottó provozuje, oznámili, že minulý týden podali hráči 12,2 miliónu tiketů a do hry investovali rekordních 3,16 miliardy forintů. Výhra ve hře Lottó se hromadí už 32 týdnů. "Výhra se může hromadit maximálně 52 týdnů. Následně se jackpot rozdělí mezi výherce druhého pořadí a státní pokladnu," uvedl ředitel společnosti Szerencsejáték László Somorai.

Každý desátý tiket podal cizinec

Tikety Lottó podávají v Maďarsku také Slováci, Rumuni, Srbové, ale také Češi. Do země před víkendem proudí přes hraniční přejezdy stovky automobilů i organizovaných zájezdů. Některé neodradí ani vzdálenost stovek kilometrů k prvním podacím místnostem na území Maďarska. Společnost Szerencsejáték oznámila, že minulý týden každý desátý tiket podal občan cizího státu.

Pro zisk jackpotu musí hráč uhodnout pět správných čísel z devadesáti. Pro výhru existuje 44 miliónů kombinací. Dosavadní rekordní výhra v Maďarsku činila 2,971 miliardy forintů a odnesl si ji mladý manželský pár loni v prosinci.