Hlavní obsah
Volby 2020: Kandidáti do Senátu Foto: Novinky

Seznam kandidátů pro podzimní senátní volby

V dubnu 2020 vyhlásil prezident Miloš Zeman dny konání senátních voleb pro rok 2020. Současně se ve všech krajích mimo Prahu budou konat volby do krajských zastupitelstev.

Volby 2020: Kandidáti do Senátu Foto: Novinky
Seznam kandidátů pro podzimní senátní volby

Funkční období senátora je 6 let, každé dva roky se obměňuje třetina křesel – 27 z 81. První kolo senátních voleb bude 2. října a 3. října. Případné druhé kolo senátních voleb se odehraje 9. října a 10. října.

Senátorem může být zvolen každý občan, který dosáhl alespoň ve druhý den voleb nejméně 40 let věku a u něhož nedošlo ve dnech voleb k omezení svéprávnosti k výkonu volebního práva.

Kandidát se může kandidatury vzdát písemným prohlášením doručeným úřadu do 48 hodin před zahájením voleb (do 30. září 2020 14.00 hodin).

Tučně jsou zvýrazněni současní držitelé funkce. Kandidáty označené jako „(bez politické příslušnosti)“ navrhlo do voleb hnutí Nestraníci.

Obvod č. 3 – Cheb

  • Miroslav Nenutil (ČSSD)
  • Miroslav Plevný (nestraník za STAN)
  • Jaroslava Brožová Lampertová (ANO)
  • Josef Švarcbek (KSČM)
  • Martin Lojda (PRO Zdraví)
  • Josef Kvasnička (SPD)
  • Markéta Monsportová (Piráti)
  • Svatana Štěrbová (Zelení + SEN 21)
  • Jiří Sedláček (nestraník za Trikolóra)

Obvod č. 6 – Louny

  • Zdeňka Hamousová (USZ)
  • Daniel Pitek (nestraník za SEN 21 s podporou Pirátů, Zelení, LES)
  • Ivo Trešl (STAN)
  • Václav Beneš (KSČM)
  • Jaroslav Veselý (nestraník za UFO + ProMOST + Lepší sever)
  • Vladimír Drápal (ODS, KDU-ČSL, TOP 09, KAN)
  • Zdeněk Pištora (Trikolóra)
  • Rostislav Domorák (Severočeši)
  • Milan Rychtařík (ANO)
  • Dominik Hanko (SPD)

Obvod č. 9 – Plzeň-město

  • Lumír Aschenbrenner (ODS)
  • Daniel Kůs (Piráti)
  • Jindřich Sitta (nestraník za STAN)
  • Oldřich Fencl (SPD)
  • Jiří Liška (ČSSD)
  • Václav Heřman (KSČM)

Obvod č. 12 – Strakonice

  • Karel Kratochvíle (ČSSD)
  • Ivana Zelenková (STAN)
  • Petra Kurschová (bez politické příslušnosti)
  • Miroslav Ušatý (nestraník za Trikolóra)
  • Tomáš Fiala (nestraník za ODS)
  • Marek Anděl (nestraník za PÍSEK SOBĚ)
  • Michal Horák (Piráti)
  • Luboš Peterka (nestraník za KDU-ČSL)
  • Petr Kalina (ANO)
  • Miroslav Šobr (bez politické příslušnosti)
  • Pavel Štětina (KSČM)

Obvod č. 15 – Pelhřimov

  • Milan Štěch (ČSSD)
  • Vítězslav Jandák (nestraník za ANO)
  • Stanislav Mrvka (Změna 2020)
  • Jaroslav Chalupský (nestraník za Svobodní)
  • Lubomír Pána (SPD)
  • Pavel Hodáč (KSČM)

Obvod č. 18 – Příbram

  • Jiří Burian (ODS)
  • Petr Štěpánek (STAN)
  • Simona Luftová (Piráti)
  • Jindřich Havelka (KSČM)
  • Jiřina Rosáková (nestraník za Zelení a SEN 21)
  • Stanislav Holobrada (ČSSD)
  • Jiří Novotný (SPD)
  • Václav Švenda (TOP 09)

Obvod č. 21 – Praha 5

  • Václav Láska (SEN 21 s podporou Pirátů, KDU-ČSL, Zelení, LES)
  • Michael Žantovský (nestraník za ODS, TOP 09, STAN)
  • Miloslav Ludvík (ČSSD s podporou ANO)
  • Mansoor Maitah (Trikolóra)
  • Milan Wünsche (SPD)
  • Roman Blaško (KSČM)
  • Jan Kubín (Cesta)

Obvod č. 24 – Praha 9

  • David Smoljak (STAN, TOP 09, Piráti s podporou Zelení)
  • Filip Smoljak (nestraník za PRO Zdraví)
  • Eduard Stehlík (nestraník za ODS, KDU-ČSL)
  • Václav Krása (Trikolóra)
  • Pavel Franěk (KSČM)
  • Vladimíra Vítová (Aliance národních sil)
  • Vítězslav Novák (SPD)
  • Ladislav Pavlíček (nestraník za Národ Sobě)
  • David Pavlát (ČSSD)
  • Zdeněk Hostomský (Alternativa pro nezávislé kandidáty 2020)
  • Lucie Frederika Groene Odkolek (nestraník za Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT)

Obvod č. 27 – Praha 1

  • Václav Hampl (nestraník za Praha Sobě, KDU-ČSL, Zelení, SEN 21)
  • Miroslava Němcová (ODS, TOP 09, STAN)
  • Robert Veverka (nestraník za Piráti)
  • Ivo Budil (Trikolóra)
  • Jakub Štědroň (ČSSD)
  • Milan Urban (nestraník za SPD)
  • Václav Fisher (nestraník za Nezávislá iniciativa)
  • Petr Fejk (nestraník za Iniciativa občanů)

Obvod č. 30 – Kladno

  • Jiří Dienstbier ml. (ČSSD s podporou Budoucnosti a Zelených)
  • Adéla Šípová (nestraník za Piráti)
  • Markéta Frölichová (nestraník za STAN)
  • Naděžda Zímová (Radostné Česko)
  • Miloslava Vostrá (KSČM)
  • Jiří Landa (Trikolóra)
  • Petr Bendl (ODS)
  • Michaela Vojtová (nestraník za ANO)
  • Václav Bošek (nestraník za SPD)
  • Milan Volf (Česká pravice)
  • Ondřej Závodský (nestraník za KDU-ČSL, TOP 09)
  • Michal Oliva (Národ Sobě)
  • David Bohbot (nestraník za Svobodní)

Obvod č. 33 – Děčín

  • Zbyněk Linhart (nestraník za STAN + Starostové pro Liberecký kraj)
  • Vladimír Navara (VOK)
  • Leoš Moravec (nestraník za SPD)
  • Václav Šenkýř (KSČM)
  • Šárka Štrumplová (Severočeši)
  • Jiří Anděl (nestraník za ANO)
  • Zdeněk Říha (Trikolóra)

Obvod č. 36 – Česká Lípa

  • Jiří Vosecký (SLK, STAN)
  • Jaroslav Štěrba (Trikolóra)
  • Libor Šmejda (nestraník za TOP 09, SEN 21 a KDU-ČSL)
  • Vít Vomáčka (nestraník za ODS)
  • Jaroslav Křupala (ČSSD)
  • Petr Jeník (Piráti)
  • Libor Křenek (SPD)
  • Jan Riedl (bez politické příslušnosti)
  • Miloš Tita (nestraník za KSČM)
  • Petr Skokan (SPOLEHNUTÍ)

Obvod č. 39 – Trutnov

  • Jan Sobotka (nestraník za STAN)
  • Jan Jarolím (ANO)
  • Klára Sovová (ODS)
  • Michal Slavka (SPD)

Obvod č. 42 – Kolín

  • Emilie Třísková (bez politické příslušnosti)
  • Cyril Koky (Piráti)
  • Martin Škorpík (KSČM)
  • Tomáš Klinecký (TOP 09, Hlas, Zelení)
  • Jiří Otta (bez politické příslušnosti)
  • Pavel Kárník (nestraník za STAN)
  • Ivanka Kohoutová (nestraník za Trikolóra)
  • Michal Zapletal (ODS)
  • Petr Žantovský (nestraník za SPD)
  • Igor Karen (ANO)
  • Karel Otava (ČSSD)

Obvod č. 45 – Hradec Králové

  • Jaroslav Malý (bez politické příslušnosti)
  • Jan Holásek (nestraník za HDK, TOP 09, Senátor 21, Zelení, LES)
  • Jan Čáp (KDU-ČSL)
  • Pavel Vacek (nestraník za Piráti)
  • Jiří Mašek (ANO)
  • Lubomír Štěpán (KSČM)
  • Vladimír Dryml (nestraník za PRO Zdraví)
  • Petr Brábník (Trikolóra)
  • Pavel Staněk (ODS)
  • Markéta Pakandlová (nestraník za SPD)
  • Igor Indrák (bez politické příslušnosti)

Obvod č. 48 – Rychnov nad Kněžnou

  • Miroslav Antl (ZA OBČANY)
  • Jan Grulich (TOP 09 + LES)
  • Josef Lukášek (KSČM)
  • Jiří Matoušek (Trikolóra)
  • Jana Drejslová (nestraník za ODS)
  • František Mencl (nestraník za ČSSD)
  • Drahoslav Chudoba (bez politické příslušnosti)
  • Vladimíra Lesenská (nestraník za SPD)

Obvod č. 51 – Žďár nad Sázavou

  • Josef Klement (nestraník za KDU-ČSL)
  • Ivana Horská (Nezávislá kandidátka)
  • Michal Šmarda (ČSSD, Zelení, Budoucnost)
  • Libor Černý (nestraník za ANO)
  • Bohumil Kasal (nestraník za SPD)
  • Zdeněk Střítecký (KSČM)

Obvod č. 54 – Znojmo

  • Tomáš Třetina (TOP 09, ODS, STAN)
  • Pavel Kováčik (KSČM)
  • Vladimír Železný (nestraník za Trikolóra)
  • Růžena Šalomonová (SPD)
  • Martin Pavlík (nestraník za ANO)
  • Bohumila Beranová (bez politické příslušnosti)
  • Jan Grois (Starostové a osobnosti pro Moravu)

Obvod č. 57 – Vyškov

  • Ivo Bárek (ČSSD)
  • Karel Zitterbart (nestraník za STAN s podporou Pirátů)
  • Jaroslav Klaška (KDU-ČSL, ODS, TOP 09)
  • Lubomír Wenzl (ANO)
  • Libor Bláha (SPD)

Obvod č. 60 – Brno-město

  • Jiří Kadeřávek (Piráti s podporou STAN)
  • Oldřich Duchoň (nestraník za Národ Sobě)
  • Tomáš Tomáš (KDU-ČSL)
  • Roman Kraus (ODS s podporou TOP 09)
  • Karel Rais (nestraník za ANO)
  • Lukáš Berta (nestraník za „Marek Hilšer do Senátu“)
  • Richard Novák (Trikolóra)
  • Tomáš Anderle (SPD)
  • Bohuslav Chalupa (nestraník za PRO Zdraví)
  • Anna Šabatová (nestraník za SEN 21, Zelení, Idealisté)
  • Pavel Trčala (Moravské zemské hnutí)

Obvod č. 63 – Přerov

  • Jitka Seitlová (KDU-ČSL s podporou Zelených)
  • Tomáš Kocourek (nestraník za ODS)
  • Jiří Kubala (nestraník za NEZÁVISLÍ)
  • Jiří Lajtoch (ČSSD)
  • Pavel Ondrůj (nestraník za Piráti)
  • Petr Vrána (ANO)
  • Miroslav Raindl (KSČM)
  • Antonín Prachař (bez politické příslušnosti)
  • Jiří Kudláček (ODA, Trikolóra)
  • Dan Chromec (SPD)
  • Jaroslav Polák (Národ Sobě)

Obvod č. 66 – Olomouc

  • Marek Ošťádal (STAN)
  • Antonín Baudyš (CESTA)
  • Jan Zahradníček (ANO)
  • Radek Vincour (ODS)
  • František John (KDU-ČSL s podporou TOP 09)
  • Jaroslav Vomáčka (ČSSD)
  • Stanislav Kaláb (nestraník za SPD)

Obvod č. 69 – Frýdek-Místek

  • Jiří Carbol (KDU-ČSL a Naše Město F-M)
  • Radim Mamula (nestraník za ANO)
  • Helena Pešatová (nestraník za STAN)
  • Jaroslav Matýs (nestraník za Trikolóra)
  • Pavol Olšovský (VOK - Volba pro kraj)
  • Radim Bača (nestraník za ANK 2020)
  • Daniel Pawlas (KSČM)
  • Radomil Bodzsar (SPD)
  • Karel Deutscher (ČSSD)
  • Pavol Lukša (Dobrá volba 2016)

Obvod č. 72 – Ostrava-město

  • Peter Koliba (nestraník za ANO)
  • Pynelopi Cimprichová (JEDNOTNÍ)
  • Peter Koliba (ANK 2020)
  • Rostislav Gromnica (nestraník za STAN)
  • Martin Tomášek (Piráti)
  • Zdeněk Jiříček (ANO)
  • Liana Janáčková (NEZÁVISLÍ)
  • Andrea Wlochová (Trikolóra)
  • Radim Smetana (ČSSD)
  • Jan Síla (SPD)
  • Petr Gajdáček (KSČM)
  • Ondřej Šimetka (nestraník za ODS)
  • Jiří Sapeta (nestraník za Národ Sobě)
  • Miroslava Škaldová (nestraník za VOK)

Obvod č. 75 – Karviná

  • Radek Sušil (ČSSD)
  • Radim Kravčík (nestraník za Piráti)
  • Lubomír Kuznik (nestraník za VOK)
  • Ondřej Feber (ANO)
  • Radomír Prus (bez politické příslušnosti)
  • Daniel Placzek (nestraník za Trikolóra)
  • Naděžda Franková (SPD)
  • Miroslav Chlubna (NEZÁVISLÍ)
  • Karel Světnička (MS Piráti)
  • Zdena Černínová (nestraník za KSČM)
  • Martin Lebiedzik (nestraník za Dobrá volba 2016)
  • Rostislav Štědroň (JEDNOTNÍ)
  • Eliška Lazarová (nestraník za ANK 2020)

Obvod č. 78 – Zlín

  • Tomáš Goláň (nestraník za Senátor 21 s podporou Pirátů a ODS)
  • Jan Doleček (KSČM)
  • Petr Michálek (STAN)
  • Michaela Blahová (KDU-ČSL)
  • Radek Henner (SPD)
  • Pavel Stodůlka (nestraník za Nezávislí)
  • Jan Šťovíček (Moravského zemského hnutí)

Obvod č. 81 – Uherské Hradiště

  • Ivo Valenta (nestraník za Strana soukromníků České republiky)
  • Josef Bazala (KDU-ČSL s podporou STAN a TOP 09)
  • Petr Sládek (nestraník za ODS)
  • Antonín Seďa (ČSSD)
  • Jarmila Blažková (SPD)
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků