Hlavní obsah
Volby 2020: Kandidáti do Senátu Foto: Novinky

V dubnu 2020 vyhlásil prezident Miloš Zeman dny konání senátních voleb pro rok 2020. Současně se ve všech krajích mimo Prahu budou konat volby do krajských zastupitelstev.

Volby 2020: Kandidáti do Senátu Foto: Novinky
Seznam kandidátů pro podzimní senátní volby

Funkční období senátora je 6 let, každé dva roky se obměňuje třetina křesel – 27 z 81. První kolo senátních voleb bude 2. října a 3. října. Případné druhé kolo senátních voleb se odehraje 9. října a 10. října.

Senátorem může být zvolen každý občan, který dosáhl alespoň ve druhý den voleb nejméně 40 let věku a u něhož nedošlo ve dnech voleb k omezení svéprávnosti k výkonu volebního práva.

Seznam přihlášených není úplný, uchazeči mohou podávat přihlášku k registraci až do 28. července do 16:00. Tučně jsou zvýrazněni současní držitelé funkce.

Obvod č. 3 – Cheb

  • Miroslav Nenutil (ČSSD)
  • Markéta Monsportová (Piráti)
  • Miroslav Plevný (STAN)
  • Jaroslava Brožová Lampertová (ANO)

Obvod č. 6 – Louny

  • Daniel Pitek (nestraník za Senátor 21 s podporou Pirátů, Zelení, LES)
  • Ivo Trešl (STAN)
  • Václav Beneš (KSČM)
  • Jaroslav Veselý (ČSSD)
  • Vladimír Drápal (ODS+KDU-ČSL+TOP 09+KAN)
  • Zdeněk Pištora (Trikolóra)
  • Zdeňka Hamousová (ANO)
  • Bronislav Schwarz (Středočeši)
  • Milan Rychtařík (ANO)

Obvod č. 9 – Plzeň-město

  • Lumír Aschenbrenner (ODS)
  • Daniel Kůs (Piráti)
  • Jindřich Sitta (STAN)

Obvod č. 12 – Strakonice

  • Karel Kratochvíle (ČSSD)
  • Michal Horák (Piráti)
  • Ivana Zelenková (STAN)
  • Miroslav Ušatý (Trikolóra)
  • Tomáš Fiala (ODS)
  • Luboš Peterka (KDU-ČSL)
  • Petr Kalina (ANO)

Obvod č. 15 – Pelhřimov

  • Milan Štěch (ČSSD)
  • Vítězslav Jandák (ANO)
  • Stanislav Mrvka (Změna 2020)

Obvod č. 18 – Příbram

  • Jiří Burian (ODS)
  • Simona Luftová (Piráti)
  • Petr Štěpánek (STAN)
  • Jindřich Havelka (KSČM)
  • Stanislav Holobrada (ČSSD)

Obvod č. 21 – Praha 5

  • Václav Láska (Senátor 21 s podporou Pirátů, KDU-ČSL, Zelení, LES)
  • Michael Žantovský (ODS, TOP 09, STAN)
  • Miloslav Ludvík (ČSSD s podporou ANO)
  • Mansoor Maitah (Trikolóra)

Obvod č. 24 – Praha 9

  • David Smoljak (STAN)
  • Eduard Stehlík (ODS+KDU-ČSL)
  • Václav Krása (Trikolóra)

Obvod č. 27 – Praha 1

  • Václav Hampl (nestraník za Praha Sobě, KDU-ČSL, Strana zelených, Senátor 21)
  • Miroslava Němcová (ODS+TOP 09+STAN)
  • Robert Veverka (Piráti)
  • Ivo Budil (Trikolóra)

Obvod č. 30 – Kladno

  • Jiří Dienstbier ml. (ČSSD)
  • Adéla Šípová (Piráti)
  • Markéta Frölichová (STAN)
  • Miloslava Vostrá (KSČM)
  • Jiří Landa (Trikolóra)
  • Petr Bendl (ODS)
  • Michaela Vojtová (ANO)

Obvod č. 33 – Děčín

  • Zbyněk Linhart (STAN)
  • Zdeněk Říha (Trikolóra)
  • Jiří Anděl (ANO)

Obvod č. 36 – Česká Lípa

  • Jiří Vosecký (SLK + STAN)
  • Petr Jeník (Piráti)
  • Jaroslav Štěrba (Trikolóra)
  • Libor Šmejda (nestraník za TOP 09, SEN 21 a KDU-ČSL)
  • Vít Vomáčka (ODS)

Obvod č. 39 – Trutnov

  • Jan Sobotka (STAN)
  • Jan Jarolím (ANO)
  • Klára Sovová (ODS)

Obvod č. 42 – Kolín

  • Cyril Koky (Piráti)
  • Martin Škorpík (KSČM)
  • Tomáš Klinecký (TOP 09)
  • Pavel Kárník (STAN)
  • Ivanka Kohoutová (Trikolóra)
  • Michal Zapletal (ODS)
  • Petr Žantovský (nestraník za SPD)
  • Igor Karen (ANO)

Obvod č. 45 – Hradec Králové

  • Jaroslav Malý (nezávislý)
  • Pavel Vacek (Piráti)
  • Jan Holásek (HDK + TOP 09 + Senátor 21)
  • Jan Čáp (KDU-ČSL)
  • Jiří Mašek (ANO)
  • Lubomír Štěpán (KSČM)
  • Petr Brábník (Trikolóra)
  • Pavel Staněk (ODS)

Obvod č. 48 – Rychnov nad Kněžnou

  • Miroslav Antl (nezávislý)
  • Jan Grulich (TOP 09)
  • Josef Lukášek (KSČM)
  • Jiří Matoušek (Trikolóra)
  • Jana Drejslová (ODS)
  • František Mencl (nastraník za ČSSD)
  • Drahoslav Chudoba (nestraník)

Obvod č. 51 – Žďár nad Sázavou

  • Josef Klement (KDU-ČSL)
  • Michal Šmarda (ČSSD + Strana zelených+ Budoucnost)
  • Libor Černý (ANO)

Obvod č. 54 – Znojmo

  • Tomáš Třetina (TOP 09+ODS+STAN)
  • Pavel Kováčik (KSČM)
  • Vladimír Železný (Trikolóra)
  • Jan Grois (ČSSD)
  • Růžena Šalomonová (SPD)
  • Martin Pavlík (nestraník za ANO)

Obvod č. 57 – Vyškov

  • Ivo Bárek (ČSSD)
  • Karel Zitterbart (STAN s podporou Pirátů)
  • Jaroslav Klaška (KDU-ČSL + ODS + TOP 09)
  • Lubomír Wenzl (ANO)

Obvod č. 60 – Brno-město

  • Jiří Kadeřávek (Piráti)
  • Tomáš Tomáš (KDU-ČSL)
  • Roman Kraus (ODS + podpora TOP 09)
  • Karel Rais (ANO)
  • Lukáš Berta (nezávislý)

Obvod č. 63 – Přerov

  • Jitka Seitlová (KDU-ČSL)
  • Tomáš Kocourek (ODS)
  • Jiří Lajtoch (ČSSD)
  • Pavel Ondrůj (Piráti)
  • Petr Vrána (ANO)
  • Miroslav Raindl (KSČM)
  • Antonín Prachař (nestraník)
  • Jitka Seitlová (KDU-ČSL)

Obvod č. 66 – Olomouc

  • Marek Ošťádal (STAN)
  • Jan Zahradníček (ANO)
  • Radek Vincour (ODS)
  • František John (KDU-ČSL)

Obvod č. 69 – Frýdek-Místek

  • Jiří Carbol (KDU-ČSL)
  • Radim Mamula (ANO)
  • Helena Pešatová (STAN)
  • Jaroslav Matýs (Trikolóra)
  • Radim Bača (TOP 09)
  • Daniel Pawlas (KSČM)

Obvod č. 72 – Ostrava-město

  • Peter Koliba (nestraník za ANO)
  • Martin Tomášek (Piráti)
  • Rostislav Gromnica (STAN)
  • Zdeněk Jiříček (ANO)
  • Andrea Wlochová (Trikolóra)

Obvod č. 75 – Karviná

  • Radek Sušil (ČSSD)
  • Radim Kravčík (Piráti)
  • Ondřej Feber (ANO)
  • Daniel Placzek (Trikolóra)

Obvod č. 78 – Zlín

  • Tomáš Goláň (nestraník za Senátor 21 s podporou Pirátů a ODS)
  • Jan Doleček (KSČM)
  • Petr Michálek (STAN)
  • Michaela Blahová (KDU-ČSL)
  • Radek Henner (SPD)

Obvod č. 81 – Uherské Hradiště

  • Ivo Valenta (nestraník za Stranu soukromníků)
  • Josef Bazala (KDU-ČSL) – podpoří STAN a TOP 09
  • Petr Sládek (ODS)
  • Antonín Seďa (ČSSD)
  • Jarmila Blažková (SPD)
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků