Hlavní obsah
Ilustrační foto - Na ČVUT zahájí v červenci činnost Fakulta informačních technologií Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Na ČVUT zahájí činnost Fakulta informačních technologií

České vysoké učení technické v Praze bude mít od července novou, v pořadí již osmou fakultu. Návrh na založení Fakulty informačních technologií (FIT) schválil Akademický senát technické univerzity na svém dubnovém zasedání. V bakalářském studiu informatiky by na fakultě mělo již v zimním semestru studovat 500 posluchačů.

Ilustrační foto - Na ČVUT zahájí v červenci činnost Fakulta informačních technologií Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Na ČVUT zahájí činnost Fakulta informačních technologií

ČVUT informovalo veřejnost o chystaném vzniku nové fakulty, která naváže na více než čtyřicetiletou tradici Katedry počítačů z Fakulty elektrotechniky, již koncem března loňského roku. Funkce vedoucího přípravného týmu se ujal profesor Pavel Tvrdík. Podporu vzniku nové fakulty posléze vyjádřili nejen významní představitelé univerzity, ale i významné ICT firmy.

Původní pracovní název Fakulta informatiky byl nakonec změněn na Fakulta informačních technologií. Právoplatnému založení fakulty, které je naplánováno na 1. července 2009, již brání pouze formální registrace ze strany ministerstva školství.

Výuka na fakultě bude probíhat ve všech stupních studijních programů, tedy bakalářském, magisterském i doktorském. Více informací o nově vzniklé fakultě naleznete na webových stránkách www.fit.cvut.cz.

Činnost fakulty bude zaměřena i na spolupráci vyučujících či studentů s ICT firmami nebo státní správou, například jednotlivými rezortními ministerstvy. Informatici se uplatňují například jako členové expertních týmů nebo konzultanti při přípravě průmyslových projektů v oblastech návrhu počítačových systému bezpečnosti nebo testování spolehlivosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků