Hlavní obsah
Moderní Brána vědění je součástí sekce Výuka na Lide.cz Foto: Novinky

Moderní Brána vědění nabízí interaktivní formu výuky

Těžké učebnice, tabule umazaná od kříd a pomůcky připomínající exponáty z muzea. Tak ještě nedávno vypadal typický obrázek z prostředí českých škol. Dnes si učitelé a školáci zvykají využívat počítačové a internetové technologie, které umožňují realizaci výuky zábavnější a interaktivnější formou. Jedním z příkladů elektronického vzdělávacího systému je i Moderní Brána vědění.

Moderní Brána vědění je součástí sekce Výuka na Lide.cz Foto: Novinky
Moderní Brána vědění nabízí interaktivní formu výuky

Moderní Brána vědění je zcela nový, rozsáhlý a flexibilní elektronický vzdělávací systém, který najde široké uplatnění v oblasti moderního vzdělávání na základních školách, středních školách a v rodinách.

Učitelům tento vzdělávací systém pomáhá nahradit složité přípravy na pokusy. Moderní Brána umožňuje pedagogům prezentovat děje, úkazy, přírodní jevy a zákonitosti, které v podmínkách výuky dříve nebyly možné. Školákům výukové materiály poslouží jako vhodný doplněk při samostudiu nebo při přípravě referátů.

Výukové materiály připravovali po dobu tří let skuteční profesionálové. Na verzi Moderní Brány v anglickém jazyce se podílelo 400 pedagogických a počítačových odborníků. V České republice spustila Moderní Bránu výuky společnost LangMaster, jež se specializuje se na vývoj a prodej produktů pro výuku odborných předmětům a jazykovou výuku.

Webové stránky Moderní Brány vědění nabízejí ukázkové lekce z matematiky, přírodovědy, fyziky, chemie i biologie pro učitele a žáky ze základních a středních škol. Součástí Moderní Brány je deset elektronických učebnic pro první stupeň základních škol, druhý stupeň základních škol, střední školy a gymnázia.

Moderní Brána vydá za 150 učebnic

Školáci a vyučující mohou jako studijní materiály využít filmy, fotky, prezentace, 3D animace či simulace různých pokusů nebo přírodních a fyzikálních jevů. Materiály jsou navrženy přímo pro využití s interaktivní tabulí nebo datovým projektorem. Soubor dat, která jsou na Moderní Bráně k dispozici, pokrývá obsah zhruba 150 klasických učebnic.

Výukové materiály pokrývají a rozšiřují učivo z Rámcového vzdělávacího programu (RVP). Projekt Moderní brána výuky je zároveň podporován Evropskou unií a nachází uplatnění po celém světě. Výukové materiály z Moderní Brány využívají učitelé a školáci z Velké Británie, Norska, Polska, Maďarska, Mexika, Malajsie či Nigérie. Rozsáhlejšímu využití nového výukového rozměru na školách zatím brání nedostatek počítačových učeben či větší počet žáků na jeden počítač.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků