Prostorem, který je ve hře, je gotický sklep ze 14. století, který však prošel rekonstrukcí a další stavební úpravy ještě budou následovat. V současnosti už je tam zavedena elektřina, voda i internet a do dvou let bude vybudován i technický výtah a prostory budou rozšířeny přizpůsobeny tak, aby bylo možné připravovat i teplou kuchyni. Specifikace prostor je následující:

Turistů je v Celetné už dost...

Představy Studentské unie UK jsou jasné v tom smyslu, jak má být prostor gotického sklepa využit. “Studentská unie UK chce nabídnout akademické obci Univerzity Karlovy (především jejím studentům) osobitý prostor, kde si návštěvník odpočine, občerství se, zajde na rande, shlédne výstavu, bude diskutovat, tančit, surfovat na internetu či se dívat na filmové projekce,“ uvádí se na jejím webu.

Multifunkční klub by přitom měl být určen přednostně právě pro studenty, kterým by měl provozovatel na doporučení Studentské unie UK nabídnout konzumační slevu při předložení průkazu ISIC. Turistům ani další veřejnosti nebude přístup zakázán, ale nebudou tou skupinou, které se bude vycházet vstříc. Přáním Studentské unie UK je, aby realizace byla „student friendly“, a tomu by měla odpovídat také finanční náročnost pro návštěvníky z řad studentů.

Studium na UK je ve výběrovém řízení výhodou

Ucházet se o provozování a realizaci může právnická osoba nebo fyzická osoba s živnostenským listem. Výběrové řízení na provozovatele je otevřené, nicméně výhodu budou mít, ti kdo na UK studují nebo studovali. Smlouva bude na dobu určitou a povinností provozovatele bude předkládat Studentské unii s předstihem kulturní program.

Studentská unie UK chce profitovat z provozu fixním nájemným, případně podílem na zisku. Provozovatel však může počítat s účastí určitého vstupního kapitálu. „Vybavení klubu (aparatura, židle, křesla, kuchyň apod.) může po dohodě s provozovatelem zakoupit univerzita a provozovateli ho půjčit,“ uvádí se v podmínkách výběrového řízení.

Zájemci o účast ve výběrovém řízení mohou zasílat své projekty do 25. června 2009 na adresu sklepy@suuk.cz ve formátu PDF.

Více informací a specifikace výběrového řízení je zde.