Autorem blogu, který najdete na stránce blog.navigatorka.cz, je Filip Karel, který je zároveň spoluautorem informačního serveru o vysokých školách – Navigátorka.cz. „Narozdíl od klasických blogů zde není cílem prezentovat především moje názory, ale spíše otvírat zajímavá témata a nechat prostor na vyjádření těm, kterých se tato témata přímo dotýkají, a kteří k tomu mají co říct,“ říká Filip Karel.

První příspěvky na blogu se týkají přihlášek na vysokou školu. U některých škol totiž končí termín uzávěrek již na konci listopadu (více zde). Témata k diskusi se tak snaží zjistit názory a postoje uchazečů na podávání přihlášek. Necháváte podání přihlášky na poslední chvíli nebo vše řešíte radši s dostatečným předstihem? Podáváte si pro jistotu hodně přihlášek a nebo pečlivě vybíráte a věříte si s podáním pouze jedné přihlášky? Přečíst názory ostatních a vyjádřit ty vaše můžete teď hned.

„Věřím, že tento blog poskytne uchazečům o vysokoškolské vzdělání důležité podněty k přemýšlení a zároveň dá každému uchazeči možnost zjistit, jak řeší podobné problémy ostatní, “ uzavírá Filip Karel. Kromě blogu můžete vyjádřit vaše názory také přes komunitní systém Facebook, kde se stačí připojit ke skupině "Navigátorka - vysoké školy".