Choco-mint, jak název napovídá, se skládá z čokolády a máty. Máta je jen jedna, ale čokoláda se mění, může být mléčná, hořká nebo bílá, což taky značně přispívá k odlišným chutím. Nemusí se však jednat pouze o tabulku čokolády, ale tuto sladkost si můžeme dopřát i jako horký nápoj, zmrzlinu, mléčný koktejl, bonbon, nebo v jakémkoli jiném tvaru, který nám cukrárna nabídne, nebo jak si podle vlastní fantasie vytvoříme sami.

Základní ingredience jsou zcela jasné. Čokoláda a máta. Milovníci této pochutiny se jistě dnešního dne nemohli dočkat. Bez výčitek a pomyšlení na případná kila navíc je přeci nemusí trápit. Dnes je to povolené. Mátová čokoláda je specifická především svým aroma, do ovzduší uvolňuje velmi výraznou sladkou vůni. Například u horké čokolády s mátou se jedná přímo o blaho, když naše čichové póry zasáhne síla čokolády a máty. Kombinace je přímo dráždivá a přiměje i odpůrce k požití něčeho tak slastného.


Zmrzlina má dnes už mnoho chutí, tak proč ne i mátovou? Ilustrační foto

FOTO: fotobanka Profimedia

Dnešní svátek Dne mátové čokolády nelze v historii dohledat, znám už je celá desetiletí. Asociace cukrářů také uznává tento den za den spojení máty s čokoládou. Je však jisté, že tento pozoruhodný svátek vymyslel cukrář. Můžeme alespoň přijít na to, kde se vzala každá ta ingredience zvlášť.

Slovo máta pochází z latiny, její původ je tudíž v Evropě ve Středomoří. Mnoho odrůd se dnes pěstuje po celém světě. Máta byla dokonce považována za symbol pohostinnosti. Římané tuto bylinu rozmístili po celém svém stavení, když čekali hosty. Dávali ji také jako dárek na uvítanou. Máta je dnes hojně využívána v lékařství a potravinářství. Právě díky mentolu, který obsahuje, má máta tak výrazné aroma. Známé jsou především mentolové žvýkačky.

 

Čokoláda, ale i máta jsou na pečení výbornými ingrediencemi. Ilustrační foto

FOTO: fotobanka Profimedia

Čokoláda má svůj původ ve středním Mexiku. Čokoládové kousky však byly objeveny i v Hondurasu, pocházejí z roku 1100 př. n. l. To je považováno za nejstarší důkaz použití kakaových bobů.

Slovo čokoláda má mayský původ. Slovem xocolatl byl pojmenován čokoládový nápoj, který pili už Aztékové, vytvořili ho ze jména boha plodnosti. Druhů čokolády je několik. Nejobyčejnější, neslazená čokoláda, je známá jako čokoláda na vaření, což jsou mletá pražená čokoládová zrna bez přísad. Je základem každého dortu či sušenek.