Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: VŠCHT

VŠCHT nabízí středoškolákům doučování zdarma

Vysoká škola chemicko-technologická (VŠCHT) v Praze nabízí s ohledem na epidemii koronaviru a omezení na středních školách pomoc žákům i jejich učitelům. Pro maturanty z chemie, matematiky a biologie univerzita přichystala online konzultace zdarma, a pro středoškoláky, kteří mají s těmito předměty problémy, je k dispozici doučování – rovněž bezplatně.

Ilustrační snímek Foto: VŠCHT
VŠCHT nabízí středoškolákům doučování zdarma

Pomoc organizuje a zaštiťuje univerzita, samotné doučování bude v gesci 40 vybraných studentů bakalářského, magisterského či doktorského studia, sdělil vedoucí oddělení komunikace na VŠCHT Michal Janovský.

„Uzavření středních škol na jaře bylo samo o sobě velkým problémem, který se aktuálním děním násobí. Nekontaktní forma výuky je obtížná pro učitele i studenty, specificky pak pro ty v závěrečném ročníku, jenž je klíčový pro zdárné ukončení středoškolského studia a úspěšné přijetí na vysněnou univerzitu,“ poznamenal k tomu rektor VŠCHT Pavel Matějka.

„Nám tato skutečnost není lhostejná, a přestože sami čelíme výzvě distančního vzdělávání, chceme podat středním školám v těchto složitých časech pomocnou ruku,“ dodal.

Platí od úterý 20. října

Zájemci se mohou registrovat na stránkách školy, po odeslání žádosti je mají podle Janovského do 48 hodin kontaktovat zástupci univerzity, načež bude moci dojít k domluvě na podobě a komunikační internetové platformě konzultace nebo doučování, rovněž na dalších podrobnostech.

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze

Foto: VŠCHT

Nabídka konzultací k maturitě i k doučování platí od úterý 20. října do vyčerpání kapacit lidí na doučování, které pražská vysoká škola poskytne.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků