Hlavní obsah
Pohled na centrální univerzitní kampus v Pardubicích-Polabinách. Foto: Univerzita Pardubice

Pardubická univerzita otevře obor pro budoucí obchodní inspektory

V Česku unikátní studijní obor, který připraví odborníky pro práci v České obchodní inspekci (ČOI), otevře letos v zimním semestru Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. Bakalářský program hospodářská politika a veřejná správa zaměřený profesně na obchodní inspekci vznikl ve spolupráci s ČOI.

Pohled na centrální univerzitní kampus v Pardubicích-Polabinách. Foto: Univerzita Pardubice
Pardubická univerzita otevře obor pro budoucí obchodní inspektory

Zájemci si mohou vybrat mezi studiem denním a kombinovaným, jejichž součástí budou i praxe.

„Tento program otevíráme na naší fakultě jako jediní v republice. Věřím, že zaujme maturanty, kteří rádi získávají znalosti nejen v učebnách, ale rovnou také v praxi,“ řekla Právu děkanka ekonomicko-správní fakulty Romana Provazníková.

„Letos přijmeme čtyřicet studentů na denní a dvacet zájemců na kombinované studium,“ dodala.

Stáže, aplikace zákonů a poznání padělků

Během tří let se seznámí s problematikou ochrany spotřebitele, poznají fungování České obchodní inspekce a budou umět například identifikovat padělky a nebezpečné výrobky i kontrolovat internetové obchody.

Budova Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice

Foto: archiv UPa

Absolventi získají znalosti o postupu kontrol a rozhodování o udělení sankce za porušení zákonů. Budou kompetentní poradit i vyřešit spory mezi spotřebiteli a podnikateli mimosoudní cestou. Naučí se také aplikovat zákony potřebné pro dozor nad trhem.

„Počítáme také s tím, že během studia umožníme studentům odborné stáže přímo u ČOI,“ řekl její ústřední ředitel Mojmír Bezecný.

„Přihlášky je možné podávat do 31. března. S novým oborem se mohou zájemci blíže seznámit na dni otevřených dveří této fakulty 16. února,“ doplnila mluvčí Univerzity Pardubice Martina Macková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků