Hlavní obsah
Filozofická fakulta Masarykovy univerzity v Brně. Foto: Masarykova univerzita

Masarykova univerzita otevírá programy pro tlumočníky znakového jazyka a embryology

Masarykova univerzita (MUNI) v Brně otevírá nové studijní programy tlumočnictví znakového jazyka a embryologie. V praxi je po obou specializacích poptávka. Počet studijních programů na škole tak již přesahuje 120, přihlášky mohou uchazeči podávat do 29. února příštího roku, jak oznámila mluvčí MUNI Tereza Fojtová.

Filozofická fakulta Masarykovy univerzity v Brně. Foto: Masarykova univerzita
Masarykova univerzita otevírá programy pro tlumočníky znakového jazyka a embryology

Nový pětiletý magisterský program na lékařské fakultě bude absolventy připravovat pro práci v centrech reprodukční medicíny. V současnosti je jich v Česku přibližně 40 a dlouhodobě se potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků, kteří se nyní rekrutují z příbuzných oborů a musejí se dále složitě vzdělávat.

Specificky zaměřené odborníky připraví i druhý, prakticky orientovaný studijní program na filozofické fakultě. Tlumočníci českého znakového jazyka budou zajišťovat služby, na které mají sluchově postižení ze zákona nárok.

„Snadný to nebude, ale stojí to za to“

Uchazeče o studium letos MUNI láká kampaní založenou na hesle „Snadný to nebude, ale stojí to za to“.

„Vybrat si Masarykovu univerzitu rozhodně není ta nejjednodušší cesta, studium u nás může obnášet spoustu výzev, ale výsledek snažení stojí za to. Jsme navíc připravení uchazečům a následně i studentům na cestě k vysněnému titulu pomoct,“ uvedla prorektorka Hana Svatoňová.

Cena za přihlášku ke studiu, která se na tuto brněnskou školu podává pouze elektronicky, činí 450 až 700 korun v závislosti na konkrétní fakultě.

Podmínkou pro přijetí na většinu studijních programů jsou testy studijních předpokladů, které budou uchazeči skládat 25. a 26. dubna 2020 ve více městech v ČR i na Slovensku.

U některých studijních programů je doplní ještě oborové testy. Samotné oborové testy jsou podmínkou pro přijetí na fakultu sportovních studií a lékařskou fakultu. Součástí přijímacího řízení na fakultu sociálních studií jsou Scio testy.

Může se hodit:
Termíny jarních prázdnin v roce 2020 ve všech regionech ČR: Jarní prázdniny 2020
Šest prodloužených víkendů: Jak vychází svátky v roce 2020
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků