Při prohlídce na vás čekají vynálezy takových lidí, jako jsou František Křižík, Josef Ressel, Prokop Diviš, Jan Evangelista Purkyně nebo Jaroslav Heyrovský. Neseznámíte se však jen s jejich vynálezy, ale i se samotnými vědci. „Nesoustředili jsme se jen na technické předměty, ale také na jednotlivé osudy těchto výjimečných lidí,“ říká generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš.

Výstava Vynálezci a vynálezi v nové budově Národního muzea.

Výstava Vynálezci a vynálezy v nové budově Národního muzea.

FOTO: Novinky

Pro ty, co snad nebaví si o exponátech pouze číst, připravilo Národní muzeum i poutavý audiovizuální program. Zajímavé jsou určitě obří kreslené komiksy o životě vybraných osobností nebo tematické hry, na kterých si můžete ověřit své vlastní vědomosti. No řekněte - dokázali byste člověku dát správně transfúzi?

Na výstavě si můžete spoustu věcí vyzkoušet a osahat.

Na výstavě si můžete spoustu věcí vyzkoušet a osahat.

FOTO: Novinky

Muzeu se podařilo shromáždit přes dvě stě exponátů. Díky nim tak získáte ucelený přehled o přínosu českých vědců od sedmnáctého až do dvacátého století. Mezi jeden z nejužitečnějších objevů, na který v rámci výstavy narazíte, patří určitě očkování proti pravým neštovicím Karla Raška. Nejkurióznější je pak takzvaná ornitoptéra Čeňka Chalupského a nejmenším exponátem jsou kontaktní čočky či patentky. Naopak největší jsou aerosáně Tatra V885, které byly objednané za druhé světové války zřejmě Wermachtem a dochovaly se se pouze ve formě nerealizovaného prototypu.

Aerosáně Tatra V855.

Aerosáně Tatra V855.

FOTO: Novinky