Extraliga v armwrestlingu je už několik let nejvyšší domácí celoroční soutěží v armwrestlingu. Na každé z jejích kol se sjíždí absolutní česká špička sbírat body potřebné pro nominaci na Mistrovství České republiky.

První kolo letošního ročníku začalo velmi povedenou soutěží se silným diváckým ohlasem - na lodi kotvící u pražské Kampy, jen několik metrů od Karlova mostu, odkud byli sportovci celý den podporováni turisty.

V kategoriích juniorů došlo k obměně generací, medailové posty tu tak obsadili, až na několik výjimek, úplní nováčci. Pozornost upoutal především Kolník z Hluku, který v kategorii do 65 kg na levou ruku zopakoval prvenství na dubnovém národním šampionátu.

Ženám do 60 kg na pravou ruku vévodila milovická Zuzana Svobodová, jedna ze členek národního týmu. Poprvé tak porazila sokyni Šrámkovou.

Obrovským překvapením byla kategorie můžů do 70 kg, které vévodil na levou ruku Michael Svoboda ze Židlochovic. Pravačku vyhrál sedmnáctiletý nováček Radek Hrdlička.

Kategorie mužů do 80 kg byla, co se týče kvality, jednou z nejtěžších. Na levou ruku vystoupal na stupínek nejvyšší židlochovický Radek Klein, rovněž člen národního týmu, když otočil za nepříznivého stavu finále s Petrem Svobodou. Finále na pravačku v této kategorii zvítězil Robin Svačina (AWK Sokol Podivín) porážkou Matěje Svobody ze Židlochovic.

Nejzajímavějším soubojem kategorie mužů do 90 kg byl finálový na pravačku mezi Ottou Vlkem (AWC Sokol Židlochovice) a Tomášem Mičkou (AWC Vysočina). Mička finále nejprve srovnal na 1:1, v opakovaném souboji však doplatil na fauly za sjetí lokte z podložky a Vlkovi podlehl.

V kategorii mužů do 100 kg na levou ruku překvapil židlochovický Jan Tesař, závodící po několikaměsíční pauze. Ve finále porazil několik let neporaženého Rostislava Svačinu.

Královskou kategorii nad 100 kg zvítězil na levou ruku Martin Vodák (AWK Hluk), když ve finále porazil domácího Klymova. Na pravou ruku vyhrál Mistr světa z roku 2000 František Živný.

Z klubů vstoupil do sezony 2010/2011 se ziskem 179 bodů nejlépe ten ze Židlochovic, následovaný klubem AWK Milovice.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.