V průběhu večera odhalili celkem 12 protiprávních jednání, z nichž 6 oznámili správnímu orgánu a 6 řešili na místě uložením pokut v celkové výši 45 tisíc korun.

Se střešní svítilnou a bez řidičáku

Strážníci odhalili „černého řidiče“, který svoje vozidlo označil pouze střešní svítilnou a do ulic Prahy se vydal bez jakýchkoliv legálních dokladů.

Ty však mít ani nemohl, protože mu bylo pouhých 18 let. Stát stanovil zákonnou hranici 21 let, jako ochranu pro potencionální cestující. Mladíkovi hlídka MPP svítilnu sebrala, přestupek oznámili správnímu orgánu. 

Komunikoval lámanou angličtinou

Pozornosti Taxi týmu neušli také řidiči obdobných přepravních služeb, kteří využívají aplikací v mobilních telefonech.

„Jedním z řidičů, kteří se dopustili protiprávního jednání, byl také cizinec, který provozoval tuto živnost za účelem výdělku, bez jakýchkoli dokladů – nevlastnil ani oprávnění řidiče taxislužby a prokazoval se řidičským průkazem Uzbekistánu. Komunikoval pouze velmi lámanou angličtinou. I tento cizinec byl pro své protiprávní jednání oznámen správnímu orgánu k dořešení,” informovala Irena Seifertová, mluvčí Městské policie Praha. 

Za loňský rok městská policie v Praze provedla téměř 30 tisíc kontrol zaměřených na taxislužbu, většinu kontrol uskutečnil právě Taxi tým. Strážníci v Praze odhalili bezmála 3 700 přestupků, z nichž přes 700 oznámili správnímu orgánu. Za ostatní přestupky uložili pokuty v celkové výši přes 1,5 milionu korun.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.