Hlavní obsah
Zlínský komorní smíšený pěvecký sbor Cantica laetitia na 13. ročníku mezinárodní soutěže pěveckých sborů Gaude Cantem v Bielsko-Biała 2017, Polsko Foto: Petra Štefková

Zlínská Cantica laetitia si přivezla z Polska první místo

Komorní smíšený pěvecký sbor Cantica laetitia ze Zlína se ve dnech 14. až 15. října 2017 zúčastnil 13. ročníku mezinárodní soutěže pěveckých sborů Gaude Cantem v Bielsko-Biała. Z Polska si sbor přivezl Zlaté pásmo a umístil se na prvním místě v kategorii smíšených sborů.

Zlínský komorní smíšený pěvecký sbor Cantica laetitia na 13. ročníku mezinárodní soutěže pěveckých sborů Gaude Cantem v Bielsko-Biała 2017, Polsko Foto: Petra Štefková
Zlínská Cantica laetitia si přivezla z Polska první místo

Soutěžního mezinárodního festivalu se letos zúčastnily sbory z Polska, Maďarska, Slovinska a České republiky. 

„Vynikající byly Maďarky, které podávají vysoký standard mnoho let,“ ocenil soutěžní výkon dívčího sboru Nyíregyházi Cantemus Kórus z Maďarska sbormistr zlínského sboru Cantica laetitia Josef Surovík. „Výborný byl i Šaleški akademski pevski zbor Velenje ze Slovinska a velmi dobrý výkon podal i Akademicki Chór Politechniki Śląskiej z Polska. Jsem rád, že jsme se zařadili mezi nejlepší sbory festivalu,“ dodal Josef Surovík.

Cantica laetitia získává pravidelně ocenění u nás i v zahraničí

V letošním roce se sbor zúčastnil Mezinárodní soutěže pěveckých sborů Ave Verum v rakouském Badenu, kde se probojoval do Grand Prix a v konkurenci sborů z celého světa vybojoval velmi cenné třetí místo. 

V loňském roce si zlínský sbor přivezl Zlaté medaile v kategorii Soudobá sborová tvorba a Komorní hudba i titul Absolutního vítěze festivalu z 44. ročníku Mezinárodního festivalu pěveckých sborů Svátky písní Olomouc 2016. Dále se Cantica laetitia ve stejném roce objevila na prestižní Mezinárodní soutěži pěveckých sborů 70. Llangollen International Musical Eisteddfod 2016 ve Walesu, kde se umístila na třetím místě v kategorii komorních sborů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků