Hlavní obsah
Závěrečný koncert festivalu J. C. F. Fischera bude prologem nové sezony karlovarských symfoniků. Foto: IMFF (archiv)

Závěrečný koncert festivalu J. C. F. Fischera bude prologem nové sezony karlovarských symfoniků

Program pátého ročníku mezinárodního hudebního festivalu J. C. F. Fischera naplní 29. srpna závěrečný slavnostní koncert a epilog, který je na programu 5. září.

Závěrečný koncert festivalu J. C. F. Fischera bude prologem nové sezony karlovarských symfoniků. Foto: IMFF (archiv)
Závěrečný koncert festivalu J. C. F. Fischera bude prologem nové sezony karlovarských symfoniků

Závěrečný koncert MHF J. C. F. Fischera se koná opět ve spolupořadatelství s Karlovarským symfonickým orchestrem, pro který bude koncert současně prologem nové sezony.

„Této spolupráce velice vážím a budu moc ráda, když se model, který jsme zahájili již v loňském roce, tedy závěrečný koncert festivalu - prolog sezony orchestru, stane jakousi tradicí. Vloni se náš společný koncert s Karlovarským symfonickým orchestrem konal v Císařských lázních, letos jsme ho přesunuli na Dianu, ale orchestru a vlastně nám všem moc přeji, abychom ho mohli v blízké budoucnosti v Císařských lázních opět slyšet,“ doplnila informace dramaturgyně festivalu Michaela Káčerková.

Koncert v prostředí výletního areálu Diana je určitě atraktivní nejen lákavým programem, v němž zazní suita Vodní hudba od G. F. Händela, ale i neobvyklým prostředím a vzhledem k příznivé předpovědi počasí se nabízí spojit ho i s odpoledním výletem.

Karlovarský symfonický orchestr k tomu uvádí: „Když jsme před pár lety vymysleli název koncertu "My hrajeme všude", netušili jsme, kam všude na naše koncerty návštěvníky pozveme. Další z neobvyklých prostor pro poslech hudby jsme našli ve výletním areálu Diana Karlovy Vary a vy tak můžete spojit příjemnou procházku lesem k rozhledně s následným hudebním zážitkem. Jelikož se jedná o závěrečný koncert Mezinárodního hudebního festivalu J. C. F. Fischera, na programu je jedna z jeho skladeb - Suita č. 1 C dur se sbírky Le Journal du Printemps a Händelova Vodní hudba. Diriguje Jakub Kydlíček, jeden z nejvyhledávanějších dirigentů na barokní hudbu. Pokud si procházku raději odpustíte, v rámci vstupného máte jízdné lanovkou tam i zpět zdarma.“

Ve spolupráci s karlovarskými symfoniky se bude konat  i epilog  letošního festivalu v podobě Suity pro sólové violoncello J. S. Bacha v podání vynikajícího violoncellisty Jiřího Bárty. Koncert se uskuteční 5. září v karlovarském kostele sv. Petra a Pavla.

Začátek koncertu v Dianě byl stanoven na 19.30 hodin, epilog festivalu začne v 18 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků