Hlavní obsah
Herecký kemp, Revika, Vizovice - Zlínský kraj. Foto: 8Heads Productions

Ve Zlíně padla první klapka nového filmu Smečka. Diváky zavede do hokejového prostředí

Šikana v hokejovém týmu. To je téma nového českého filmu, jehož první klapka padla ve středu 24. července ve Zlíně, kde se také odehrává děj filmu. Snímek z hokejového prostředí režiséra Tomáše Polenského Smečka vzniká v produkci 8Heads Productions. Jedním z koproducentů je i zlínská IS Produkce

Herecký kemp, Revika, Vizovice - Zlínský kraj. Foto: 8Heads Productions
Ve Zlíně padla první klapka nového filmu Smečka. Diváky zavede do hokejového prostředí

Film Smečka diváky zavede do fiktivního hokejového klubu Vlci (situovaný ve Zlíně) a do prostředí mládežnického hokeje, kde jsou dospívající chlapci vychováváni podle zákona síly. Právo silnějšího dominuje v celém kolektivu, který se tak stává vlčí smečkou, kde panuje velká rivalita a tvrdé zákony.

Snímek vzniká jako celovečerní hraný debut režiséra Tomáše Polenského, absolventa Vyšší odborné školy filmové ve Zlíně a FAMU, který má sám s hokejovým prostředím zkušenost.

„Podle výzkumů se téměř každé páté dítě stává obětí šikany. O šikaně se obvykle hovoří pouze v souvislosti se školstvím. Ze své zkušenosti však vím, že mládežnické sportovní kolektivy jsou jí plné, a často je mnohem brutálnější než šikana na školách,“ vysvětluje Polenský a dodává, že hlavní linie filmu sleduje příběh šestnáctiletého hokejového brankáře Davida, který nastupuje do nového hokejového týmu, ale ten jej nepřijímá.

Snímek se bude natáčet ve Zlíně a ve Vizovicích až do 25. srpna, a to v několika lokacích. Nejvíce času - 14 natáčecích dnů - štáb stráví na zimním stadionu Luďka Čajky. V hlavních rolích se objeví Tomáš Dalecký, Tomáš Mrvík, Jiří Vyorálek, Vlastina Svátková, Václav Vašák a Patrik Děrgel. Menší role si zahrají i současní hráči zlínského hokejového týmu Beranů, v roli manažera Vlků diváci uvidí Martina Hostáka, generálního manažera HC Berani Zlín.

Projekt je připravován v mezinárodní koprodukci České republiky, Slovenska a Lotyšska, vzniká za podpory Fondu kinematografie, Lotyšského národního filmového centra a fondu Media Creative Europe. Snímek podpořil také Zlínský kraj částkou dva miliony korun.

S orientací v regionu štábu od začátku pomáhá místní filmová kancelář. Její snahou je, aby produkce využívaly co nejvíc služeb v místě natáčení a zapojily do výroby místní filmaře. IS Produkce tak jako koproducent poskytuje pro natáčení část filmové techniky a pomáhá s produkčním zajištěním.

Snímek Smečka by měl být hotový na konci letošního roku, poté zamíří do kin a na festivaly. Film necílí jen na Česko a Slovensko, díky popularitě hokeje a aktuálnímu tématu šikany jde o projekt s mezinárodním potenciálem.

Další informace na https://www.facebook.com/smeckafilm/ nebo https://www.instagram.com/smeckafilm/

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků