Hlavní obsah
Václav Havel. Foto: Tomki Němec

Valašské Meziříčí si výstavou připomene Václava Havla

Na výstavě Muzejního a galerijního centra v zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí, která vznikla v roce 2016 k nedožitým 80-tým narozeninám Václava Havla, najde návštěvník slavné i méně známé myšlenky z Havlových textů či veřejných projevů. Citáty doprovázejí fotografie: čistě havlovské i aktualizační, které mají podtrhnout naléhavost výzev.

Václav Havel. Foto: Tomki Němec
Valašské Meziříčí si výstavou připomene Václava Havla

„Výstava se poskládala víceméně sama. Se znalostí Havlových textů člověka brzo napadne, kam a pro co sáhnout. Při přípravě byla zároveň důležitá i jistá dávka odvahy. Havla často považujeme za neškodnou součást minulosti. Jenže mnohé z toho, co napsal či řekl, dráždí do dneška, může to dokonce pro leckoho představovat politicky výbušný materiál,“ říká o výstavě autor koncepce Jan Hron.

„Naší snahou bylo předložit veřejnosti dokumenty, které přibližují stále aktuální myšlenky Václava Havla,“ doplnil ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Zdeněk Hazdra.

Výstavu, kterou připravili Ústav pro studium totalitních režimů ČR ve spolupráci s Českými centry a Knihovnou Václava Havla, lze navštívit od 29. srpna do 23. září ve 2. patře Muzejního a galerijního centra v zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků