Hlavní obsah
Loutka na tělo Foto: Simona Valachova

V poličském muzeu se budou vyrábět loutky přímo na tělo. Rozměrům se meze nekladou

V rámci interaktivní ochotnické výstavy v poličském muzeu se 9. listopadu uskuteční tvořivé odpoledne pro děti. Vyrábět se bude loutka v jejich velikosti, ať už měří metr nebo dva.

Loutka na tělo Foto: Simona Valachova
V poličském muzeu se budou vyrábět loutky přímo na tělo. Rozměrům se meze nekladou

„Nevíte, co dělat v nevlídných podzimních dnech? Co takhle popustit uzdu své kreativitě a fantazii. Přijďte si k nám do muzea vyrobit loutku na tělo, velkou jako vy sami. Inspiraci získáte ve výstavě V hlavní roli divadlo… aneb 200 let poličských ochotníků,“ uvedla kurátorka akce Mgr. Simona Valachová.

„Loutku si pak děti dozdobí samolepkami, duhovými papíry a barvami, čím kdo bude chtít. Na podiu v divadelním sále si pak každý bude moc sehrát scénku podle vlastního scénáře a pro ty, kdo mají nenechavé prsty je připravené stínové divadlo, kde mohou předvést svůj talent a znázornit třeba kočku nebo papouška,“ dodala.

Dílna se koná 9. listopadu od 14.00 do 16.00 hodin v poličském muzeu. Vstupné je 50 Kč. Cena zahrnuje materiál na výrobu loutky a návštěvu divadelní výstavy. Na té si mimo jiné můžete vyzkoušet různé divadelní kostýmy, zapůjčené místními ochotníky. Zahrát si loutkové divadlo a vyzkoušet si tak, jaké to je být dramatikem a vymýšlet zábavné divadelní hry.

Další informace na www.cbmpolicka.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků