Hlavní obsah
Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera, jeho náměstek Zdeněk Syblík, primátor Kladna Dan Jiránek a Václav Chytil při otevření Velvarské v Kladně. Foto: Jiří Kubík

V Kladně-Švermově byla po dvou letech uvedena do provozu opravená Velvarská ulice

Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera se ve čtvrtek 3. července zúčastnil slavnostního otevření opravené Velvarské ulice v městské části Švermov v Kladně. První motoristé se po novém povrchu silnice, jejíž oprava byla zahájena 2. července 2012, svezli letos 30. června.

Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera, jeho náměstek Zdeněk Syblík, primátor Kladna Dan Jiránek a Václav Chytil při otevření Velvarské v Kladně. Foto: Jiří Kubík
V Kladně-Švermově byla po dvou letech uvedena do provozu opravená Velvarská ulice

„Jsem moc rád, že se nám rekonstrukci ulice povedlo dokončit. Oprava 1,6 kilometru nás stála zhruba 16,3 miliónu korun. Na projekt jsme získali dotaci ve výši 85 procent z Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy,“ řekl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.

Hejtman slavnostně přestřihl pásku nově zrekonstruované silnice a spolu s ním i náměstek středočeského hejtmana pro oblast sociální péče Zdeněk Syblík, primátor Kladna Dan Jiránek a ředitel Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy Václav Chytil.  

„V průběhu stavby jsme museli vyřešit celou řadu problémů. Mimo jiné opravu zdrželo výběrové řízení na zhotovitele dodatečných a sanačních prací, které jsme museli udělat, abychom dodrželi pravidla stanovená pro čerpání evropské dotace. Omlouvám se všem, které stavba omezila. Odměnou je nyní nová a bezpečná silnice,“ doplnil hejtman Miloš Petera.  

Rekonstruovaný úsek v ulici Velvarská, po které vede krajská silnice č. III/2388, vede od křižovatky s ulicí 28. října. Výstavba nové asfaltové komunikace v ulici Velvarská navazuje na rekonstrukce kanalizace. Vzhledem k očekávanému zvýšení intenzity dopravy došlo k zesílení stávající konstrukce silnice.  

„Jedním z hlavních cílů dokončené rekonstrukce je i zvýšení bezpečnosti chodců, zejména v místě základní a mateřské školy. Vozidla zde dříve parkovala při okraji komunikace, často v rozhledových polích křižovatek. Problémy s parkováním ve Velvarské jsme vyřešili vytvořením parkovacích pruhů pro podélné stání při okraji vozovky,“ vysvětlil náměstek středočeského hejtmana a člen kladenského zastupitelstva Zdeněk Syblík.  

Realizací projektu se dosáhne nové technické kvality komunikace a sníží se náklady na údržbu v dalším období. Zlepšením technického stavu se zvýší bezpečnost provozu a kvalita jízdy.

Středočeský hejtman Miloš Petera, který se dlouhodobě věnuje problematice dopravy v kraji, na závěr připomněl, že oprava Velvarské ulice je jednou z posledních, která je spolufinancována z peněz od Evropské unie. „Nové výzvy na opravy krajských silnic již ROP Střední Čechy vypisovat nebude. Nová pravidla, podle kterých bude EU regionům přispívat na opravy komunikací, v současné době ještě nejsou známa,“ doplnil hejtman Miloš Petera.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků